صفحه 27 از 164 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

عکس زیر با نیکون دی 80 و لنز 50 اف 1.8 که کمتر از 150 تومن قیمت داره گرفته شده:

Click the image to open in full size.

و یا عکسهای زیر با نیکون دی 70 و همون لنز 50 اف 1.8:
    عکسها برای من باز نمیشه

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    من این لنز 50mm -f1/8 -AFرو دارم قیمتش هم 115 تومن خریدم هنوز فرصت نشده خوب تستش کنم اماهمین قدری هم که با هاش کار کردم از این لنز راضی هستم و به نظرم در حد قیمتش خوب جواب می ده و می توان گفت خروجی ان متناسب با قیمتش می باشد ..اما پیشنهادم اینه که که اگر وضعیت مالی خوبی ندارید خریدش را توجیه می کند مگر نه می شود به بقیه 50mm های نیکون فکر کرد.
    50mm-f1/8-AF
    فریم اصلی بدون کراپ .این عکس فقط تنظیم روشنایی و کنترل وایت بالانس شده بدون ویرایش دیگر.

کراپ از عکس اول

اما mm85 -f1/8 را بسیار لنز ارزشمندی می دانم و به نظرم این لنز هم با توجه به قیمتش لنز بسیار مناسبی است .من از این لنز زیاد استفاده نمی کردم تا اینکه شبی شرایطی پیش امد که توانستم این لنز را با D70s یک محک جدی بزنم با توجه به این که موتور فوکوس ندارد اما واقعا ان شب از این لنز لذت بردم و فکر می کنم این لنز روی D90 و بخصوص D300به مراتب من را خیلی خیلی بیشتر خشنود می کرد(جای D300 واقعا خالی بود)
    در هر صورت این لنز از لنزهای خوب می باشد که چنانچه شما واقعا به نیازهای خود پی برده اید و احساس می کنید این لنز ر و نیاز دارید مطمنا شما از خرید ش پشیمان نخواهید شد.
    پایدار باشید
    یا حق
    Kaveh Ghobadi، rodentia، Mashhadi Vahid و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    2011

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    برای d90 دنبال لنز پرتره هستم! البته لنز خودش لنز خوبیه اما برای پرتره یه لنزی می خوام که بوکه خیلی خوبی داشته باشه ! تعریف این لنزها رو شنیدم
    Nikkor 85mm f/1.4D IF AF یا Nikkor 85mm f/1.8D AF
    اما اگه بخوام لنز کیت خودش رو نگه دارم و یک لنز پرتره بگیرم رنج کمی رو خواهم داشت
    اگر D90 رو با یه لنز پرتره + یه لنز 18- 200 بگیرم بهتره
    یا لنز پرتره + لنز کیت خودش !
    شاید انتخابهای بهتری از لنزهای دیگه هم باشه که من شناخت ندارم
    کسی نظری نداره ؟

كاربر آشنا behroozsa آواتار ها
    تشکر کرده
    51

سلام
    d90 با لنز کیت 200-18 ظاهرا توی بازار امده. به غیر از لنز های 85 که برای کار تخصصی هستن. انتخاب لنز دوم بیشتر به نظر خود شما بستگی داره. اما اگر مثل من بعد از مدتی به این نتیجه میرسد که باید یک 200-70 بگیرید بهتره از 200-18 صرف نظر کنید.
    alie تشکر می‌کند.
    بهروز صلاحی

تشکر کرده
    2011

نقل قول نوشته اصلی توسط behroozsa نمایش پست ها
    سلام
    d90 با لنز کیت 200-18 ظاهرا توی بازار امده. به غیر از لنز های 85 که برای کار تخصصی هستن. انتخاب لنز دوم بیشتر به نظر خود شما بستگی داره. اما اگر مثل من بعد از مدتی به این نتیجه میرسد که باید یک 200-70 بگیرید بهتره از 200-18 صرف نظر کنید.
    من توی بازار ایران ندیدم! اگر امکان داره در مورد قیمت و محل فروش اطلاعات بیشتری بهم بدید
    من یه لنز تخصصی برای پرتره می خوام ! یه لنز هم می خوام که در حد نرمال برای بقیه مصارف عکاسی استفاده کنم
    دلیل شما برای تعویض 18- 200 با 70 -200 چی بود یعنی نتیجه ای که بهش رسیدید رو میگم
    در انتخاب من خیلی میتونه تاثیر بزاره !

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

من توی بازار ایران ندیدم! اگر امکان داره در مورد قیمت و محل فروش اطلاعات بیشتری بهم بدید
    من یه لنز تخصصی برای پرتره می خوام ! یه لنز هم می خوام که در حد نرمال برای بقیه مصارف عکاسی استفاده کنم
    دلیل شما برای تعویض 18- 200 با 70 -200 چی بود یعنی نتیجه ای که بهش رسیدید رو میگم
    سلام
    کیت D90 + 18-200 حدود 1680 قیمت دارد که به نظر من چندان قیمت وسوسه برانگیزی نیست (معمولا" وقتی قراره همچین رقمی را بپردازیم؛ انتظار میره که قیمت لنز کیت از قیمت همان لنز به صورت جدا به طرز محسوسی پایینتر باشد ؛ شاید هم قیمت 200-18 بالاتر از اونیه که من فکر میکنم)

به هر حال اگر من جای شما باشم، کیت 105-18 دارش را میگیرم که این لنز به نسبت قیمتش,لنزی بسیار با ارزش است و در باب آن حکایتها نوشته اند:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7690

در مورد لنز تخصصی پرتره هم بهتره حداقل 10 صفحه آخر این تاپیک را مطالعه کنید؛ فکر میکنم با توجه به رقمی که میخواهید هزینه کنید،کار خیلی سختی نباشد.
    نظر شخصی من هم 85 اف 1.8 یا یکی از 50 م.م ها است (اف 1.8 یا اف 1.4)

و اما در مورد تعویض 200-18 با 200-70:
    اصولا" انجام چنین کاری محال است، مگر اینکه فاصله 18 تا 70 را بخواهید با لنز دیگری پر کنید که در آن صورت نه از نظر راحتی و سهولت کار با هم قابل مقایسه هستند و نه از نظر کیفیت یا قیمت یا هر چیز دیگری...
    Amir Tavakoli، Anoosh-Em و alie تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا behroozsa آواتار ها
    تشکر کرده
    51

فکر میکنم آقا وحید جواب سوال شما رو دادن.

اما در مورد تعویض اگر شما لنز 105-18 داشته باشید و بعد با یه 200-70 تکمیلش کنید، به نظر من کیفیت خروجی بهتری خواهید داشت نسبت به 200-18 البته به نظر من. و دیگه اینکه اینها به این معنی نیست که 200-18 لنز بدی باشه.
    alie تشکر می‌کند.
    بهروز صلاحی

تشکر کرده
    2011

سلام
    کیت D90 + 18-200 حدود 1680 قیمت دارد که به نظر من چندان قیمت وسوسه برانگیزی نیست (معمولا" وقتی قراره همچین رقمی را بپردازیم؛ انتظار میره که قیمت لنز کیت از قیمت همان لنز به صورت جدا به طرز محسوسی پایینتر باشد ؛ شاید هم قیمت 200-18 بالاتر از اونیه که من فکر میکنم)

به هر حال اگر من جای شما باشم، کیت 105-18 دارش را میگیرم که این لنز به نسبت قیمتش,لنزی بسیار با ارزش است و در باب آن حکایتها نوشته اند:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7690

در مورد لنز تخصصی پرتره هم بهتره حداقل 10 صفحه آخر این تاپیک را مطالعه کنید؛ فکر میکنم با توجه به رقمی که میخواهید هزینه کنید،کار خیلی سختی نباشد.
    نظر شخصی من هم 85 اف 1.8 یا یکی از 50 م.م ها است (اف 1.8 یا اف 1.4)

و اما در مورد تعویض 200-18 با 200-70:
    اصولا" انجام چنین کاری محال است، مگر اینکه فاصله 18 تا 70 را بخواهید با لنز دیگری پر کنید که در آن صورت نه از نظر راحتی و سهولت کار با هم قابل مقایسه هستند و نه از نظر کیفیت یا قیمت یا هر چیز دیگری...

وحید عزیز از راهنمایی تون ممنونم! در مورد 18-105 هم در خوب بودنش شکی نیست و من خودم از خود شما درباره این لنز مطالب و عکسهای خوبی دیدم اما همانطور که گفتم
    قصدم داشتن رنج بالاتری بود با توجه به اینکه لنز پرتره هم می خوام داشته باشم ! 18-105 اینطور که شنیدم
    حدود 250 تومن قیمت داره که قیمت خیلی مناسبی برای این لنز هست! البته تفاوت قیمت این دو لنز زیاد هست و من بیشتر قصدم این بود که لنزهام رو به 2 لنز محدود کنم که می خواستم یکی از این دو لنز رو انتخاب کنم
    در مورد 200-18 با 200-70 هم منم همین نکته برام سوال بود که این فاصله 18- 70 رو با تعویض از دست خواهیم
    داد و برام جالب بود که دوستمون دلیل این انتخابشون چی بوده ( البته ایشون با توجه به نیازهاشون این لنز رو ترجیح دادند)

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    من فکر می کنم لنز 18-200 استفاده خاص خود را دارد و بهتراست که شما قبل از هر چیز پی به موارد استفاده این لنز خوب ببرید سپس برای خرید آن تصمیم گیری راحت تر خواهد بود .مثلا در سفری که چندی پیش داشتم به کرات ارزوی داشتن این لنز را کردم .فکر کنم در سفر م اگر این لنز را داشتم بجز در شب و موارد خیلی خاص از روی دوربینم این لنز باز نمی شد.
    شما در پست های قبلی گفته اید دی 90 به اضافه لنز پرتره و به اضافه 18-200 بهتر است یا دی نود با لنز کیت 18-105 و یک لنز پرتره .
    من اگر پول داشتم دی نود با 18-200 و یک لنز پرتره (لنز فیکس 85 ) می خریدم .واگر پولم کم بود دی 90 با لنز کیت و 85 را می خریدم .
    70-200 هم با توجه به قیمت و حجم خودلنز و وزن آن آن فکر نکنم بدرد مصارف شما بخورد.
    پایدار باشید
    یا حق
    alie تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    2011

نقل قول نوشته اصلی توسط behroozsa نمایش پست ها
    فکر میکنم آقا وحید جواب سوال شما رو دادن.

اما در مورد تعویض اگر شما لنز 105-18 داشته باشید و بعد با یه 200-70 تکمیلش کنید، به نظر من کیفیت خروجی بهتری خواهید داشت نسبت به 200-18 البته به نظر من. و دیگه اینکه اینها به این معنی نیست که 200-18 لنز بدی باشه.
    هدف من این هست که در کنار لنز تخصصی پرتره برای کارهای دیگه از لنزی استفاده کنم که رنج وسیعی رو پوشش بده !
    و از لحاظ اقتصادی انتخاب درستی باشه ترکیب لنزی که گفتید ترکیب خوبیه اما با توجه به نیاز من شاید انتخاب ایده الی نباشه

صفحه 27 از 164 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین