صفحه 311 از 1201 نخستنخست ... 211 261 301 307 308 309 310 311 312 313 314 315 321 361 411 811 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,101 تا 3,110 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

خیلی ممنون از دوستان
    راستش نمونه ها عکس و مقایسه و ریویوهای زیادی از کانن 550دی و نیکون دی5100 دیدم
    به نظرم اختلاف زیادی بینشون نبود و حداقل برای من شاید زیاد اختلاف نداشتن ( فقط تنها نکته به نظرم گرم تر بودن رنگ های دی5100 بود ). 2 تا دوربین هم از نزدیک دست گرفتم و فرق زیادی برام نداشتن و جفتشون به نظرم خوش دست بودند
    پس به دلیل اختلاف قیمت نسبتا قابل توجه بین این 2 تا کانن انتخاب میکنم ...برای خرید لنز هم یه مدت صبر میکنم تا بعد با آشنایی بیشتر لنز تهیه کنم( اگه بازم پیشنهادی داشتیم ممنون میشم )
    desert_prince29 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

همانطور که آقای هراتی فرموند این مقایسه ها تا درصد خیلی بالایی روی کاغذ است و نمیتوان خیلی به آنها تکیه کرد
    به عنوان مثال در مقایسه های سایت DXO MARK دوربین Nikon D90 را در رده بندی خود بالاتر از 60D اعلام کرده است و اگر اشتباه نکنم از 7D هم بالاتر بود اما واقعاً این تفاوتها را میشود تشخیص داد؟؟؟؟
    ^^ hiti ^^ تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

باقیمت های الان واقعا خرید سخت شده
    منم با 950 تومن میخوام سونی الفا 35 بگیرم
    امیدوارم پشیمون نشم از پولی که دادم
    ابته چیزایی که خوندم ازش پشیمونی رو به همراه نداره...ولی انتخاب بهتری در این رنج ندیدم
    :)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Lightbulb برای یادگیری عکاسی به صورت پیشرفته چه دوربینی بخرم؟

سلام

مدتیه می خوام یه دوربین مناسب برای یادگیری عکاسی به صورت پیشرفته بخرم اما متاسفانه برای انتخاب هرچه بیشتر تلاش می کنم بیشتر سردرگم میشم. ممنون میشم اگه با توجه به نیاز و نوع کابردی که میگم چند مدل مختلف بم معرفی کنید که بتونم از بینشون یکی رو واسه خرید انتخاب کنم.

شرایط:
    1. می خوام عکاسی رو به صورت تخصصی یاد بگیرم؛ رشته تحصیلیم نرم افزار بوده بنابراین تحصیل آکادمیک عکاسی نداشتم؛ تو هدفم مصمم هستم و صرفآ یه علاقه ی کور و موقت نیست، از لحاظ دانش عکاسی تقریبا 0 هستم اما هوشم خوبه (خنگ نیستم!) و از لحاظ ذوق هنری هم می تونم بگم تنها چیزیه که فک می کنم دارم.
    2. می تونم تا حدود 1.400.000 تومن هزینه کنم و نه حتی 1 ریال بیشتر! (پیشنهادتون رو طوری بدید که با این بوجه بتونم هرچی رو که واسه شروع لازم دارم تهیه کنم. نه مثلا بودجم تموم شه و یه بدنه دوربین بدون لنز رو دستم بمونه!)
    3. احتیاج به دوربینی دارم که بشه انواع مباحث تخصصی عکاسی (مثل: تله، ماکرو، واید و ...) رو روش تمرین کنم.
    4. احتیاج دارم که بتونم انواع عکاسی (مثل: طبیعت، اجتماعی، نجومی و ...) رو روش تمرین کنم.
    5. توقع یه دوربین حرفه ای ندارم اما توقع دارم واسه یادگیری زیر و بم عکاسی محدودیتی واسم ایجاد نکنه.
    6. ترجیح میدم تا یه مدت نسبتا طولانی (تا زمانی که واقعآ بتونم از یه دوربین حرفه ای استفاده کنم) احتیاجی به تعویضش نداشته باشم.
    7. دقیقا نمی دونم یه دوربین Super Zoom واسم مناسبه یا یه دوربین با لنز قابل تعویض؟ (اگه لنز قابل تعویض رو پیشنهاد می کنید آیا لنزی وجود داره که یه جورایی همه کاره باشه؟ یعنی مجبور نشم یه لنز واسه تله و یه لنز واسه ماکرو و ... بخرم)
    8. کدوم یک از مشخصات فنی تو خرید اولویت دارن؟ (مثلا اگه میگید ISO ، رنج مناسب واسه من هم بگید، اگه ابعاد سنسور رو می گید حداقل های مناسب رو بگید...)
    9. در مورد نحوه ی یادگیریم هنوز تصمیم روشنی نگرفتم، اما احتمالا به خاطر نحوه ی زندگی و ساعات فراقتم به صورت خود آموز: (مطالعه کتاب و آموزش های آنلاین) خواهد بود. اگه این مورد هم می تونه تو انتخاب تاثیری بذاره بگید.
    10. دونبال یه دوربین با کاربری راحت نیستم، بلکه دوربینی می خوام که کمکم کنه هرچه بیشتر یاد بگیرم.
    11. و در نهایت دوربینی می خوام که در شرایط نوری مختلف (روز و شب) عملکرد خوبی داشته باشه، پارامترای فنیش تا جایی که بودجم اجازه میده بالا باشه، با توجه به مورد استفادش لنزش قابلیت های مختلف رو داشته باشه و بالاخره از دید یه عکاس حرفه ای مردود نباشه.

می دونم روده درازی کردم، ببخشید، واقعا واسم مهمه، لطفا راهنماییم کنید.

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

دوست عزیز دوربین Canon EOS 550D + لنز 18-55 یعنی لنز کیت آن هیچوقت به این قیمتی که فرمودین نبوده و پایین ترین قیمت آن با لنز کیت2 سال پیش حدود 880000 تومان بوده تازه این دوربین دوربینی بوده که قیمت آن به نسبت دوربین های دیگر خیلی کمتر گران شده است به این خاطره که فروش این دوربین اخیرا بیشتر شده است وبیشتر تمایل به خرید این دوربین وجود داردشما قیمت دوربینی مثل D7000 نیکون و بسیاری دیگر از دوربینها را در نظر بگیرید به عرایض بنده پی خواهید برد در ضمن شما بعنوان مثال تفاوت و فاصله ی قیمت دوربین Canon EOS1100D و Canon EOS550D راببینید چقدر کمه با این تفاوت کم چه کسی حاضره 1100D و یا دوربین جی 12 (با قیمت حدودا 880000 تومان) را به 550D ترجیح بده؟ بنظر بنده ی حقیر یکی از این دو دوربین با لنز کیت (18-55میلیمتر) میتواند برای شما کافی باشد دوربین Nikon D5100 ویا دوربین Canon EOS 550D البته نظر شخصی منه تا نظر دوستان و اساتید محترم چه باشد.
    ویرایش توسط mohammad_55 : Monday 12 March 2012 در ساعت 04:03
    desert_prince29 تشکر می‌کند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط apr1987 نمایش پست ها
    سلام

مدتیه می خوام یه دوربین مناسب برای یادگیری عکاسی به صورت پیشرفته بخرم اما متاسفانه برای انتخاب هرچه بیشتر تلاش می کنم بیشتر سردرگم میشم. ممنون میشم اگه با توجه به نیاز و نوع کابردی که میگم چند مدل مختلف بم معرفی کنید که بتونم از بینشون یکی رو واسه خرید انتخاب کنم.
    شما کلی پرسیدید منم کلی میگم

1- D-SLR Entry-Level
    2- 10 صفحه آخر رابخونید ، canon 1000d , canon 1100d , canon 500d, canon 550d , nikon d3100 , nikon d5100 , nikon d5000 , sony..... , pentax........
    3- SLR
    4- SLR
    5- SLR Entry-Level
    6- بند 2
    7- SLR و برای داخل پارانتز مقایسه و مباحث عمومی لنزها
    8- راهنمای خرید
    9-10-11 - = سوالی نبود
    iman_n21 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    569

پیش فرض انتخاب کانن 550d یا 600d ؟؟

سلام دوستان عزیز

ببخشید اگه قبلاً همچین تاپیکی وجود داشت هرچی تاپیک هارو میخوندم بیشتر گیج میشدم و خواستم از دوستان عزیز کمک بگیرم

بودجه من حدود 1400- 1500 هست میخواستم بین این دو تا دوربین یکی رو انتخاب کنم

میدونم که 600d دوربین جدیدتری هست ولی با 550D اختلاف خیلی زیادی نداره

میخواستم بدونم واسه یکی مثل من که تازه دارم وارد دنیای عکاسی میشم کدوم بهتره ؟

اگه 550d رو انتخاب کنم میتونم یک لنز بهتر بگیرم ولی اگه 600d بگیرم تا چند ماه دیگه نمیتونم پول واسه لنز کنار بزارم

ممنون دوستان عزیز

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

با توجه به انتخاب ابن دو بدنه انتخاب لنز بهتر گزینه بهتری است . ابن از این
    اما چه لنزی مد نظر دارید؟
    m0riiii تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

سلام
    من تا چند روز ديگه ميخوام d5100 بخرم خواستم ببينم اگه موقع خريد بخوام لنز 18-55 فابريكش رو بدم و يه 18-105 بگيرم لنز فابريك رو ازم برميدارن؟ حدود قيمت 18-55 و 18-105 هم اگه بفرماييد ممنون ميشم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    569

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    با توجه به انتخاب ابن دو بدنه انتخاب لنز بهتر گزینه بهتری است . ابن از این
    اما چه لنزی مد نظر دارید؟
    یعنی الان 550d با یک لنز خوب ؟

آخه من بودجه زیادی واسه خرید لنز ندارم الان

خواستم 2تا لنز برای شروع ( در حد آماتور ) بگیرم. یکی همون لنز کیت 18-55 که روی خودش هست و یکی هم 55-250 که الان واسه شروع میخوام

ممنون میشم راهنمایی کنید.