صفحه 640 از 1201 نخستنخست ... 140 540 590 630 636 637 638 639 640 641 642 643 644 650 690 740 1140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,391 تا 6,400 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    خروجی ۱۸_۱۰۵ به صورت فاحش از ۱۸_۱۴۰ بهتر است ، متاسفانه ۱۸_۱۴۰ آپدیت مناسبی برای نیکون نبود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aro1355 نمایش پست ها
    سلام
    جناب شهبازی این موضوع را حتما تجربه کردید.ممکنه کمی توضیح بدید؟ممنونم.

جناب شهبازی شخصا در عمل به هیچ عنوان این تفاوت فاحش که میفرمایید رو در بین این دو لنز ندیده ام ....

و 18-140 رو لنزی در همان حد و حدود 18-105 میدونم ...

بنده هم همین سوال رو دارم جناب شهبازی آیا خودتون هم این دو لنز رو تجربه کرده اید ؟ و با هم مقایسه کرده اید؟
    مهدی

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    جناب شهبازی شخصا در عمل به هیچ عنوان این تفاوت فاحش که میفرمایید رو در بین این دو لنز ندیده ام ....

بنده هم همین سوال رو دارم جناب شهبازی آیا خودتون هم این دو لنز رو تجربه کرده اید ؟ و با هم مقایسه کرده اید؟
    لینکی که فرستادم را بررسی کنید.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

لینکی که فرستادم را بررسی کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها

این لینک رو خیلی وقت پیش دیده بودم،اما سوال من چیز دیگه ای بود ، آیا هر دو را در عمل تجربه کردید و این تفاوت فاحش که فرمودید را دیده اید یا ملاک شما فقط همین لینک هست . . . .
    مهدی

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

خروجی ۱۸_۱۰۵ به صورت فاحش از ۱۸_۱۴۰ بهتر است ، متاسفانه ۱۸_۱۴۰ آپدیت مناسبی برای نیکون نبود.
    جناب شهبازی فرموده شما به طور کامل صحیح نیست.

این لینکها رو ببینید که حتی در بیشتر موارد 140-18 بهتر عمل کرده و تفاوت فاحشی بین اونها وجود نداره.

Nikon 18-140 vs 18-105- Lens Review, Samples and Discussion | CameraRec

Test results: Nikon 18-140mm vs 18-105mm: Nikon SLR Lens Talk Forum: Digital Photography Review

تو لینیکی که شما داده اید بله 105-18 بهتره اما تو لینکهایی که من دادم 140-18 بهتره. همیشه تصمیم گیری بر اساس شرایط آزمایشگاهی و نمودار و اعداد و ارقام سایتها نمی تونه درست از آب در بیاد و تعیین کننده باشه و وحی ملزم باشه. نتیجه اون تستی که در فضای واقعی انجام میشه بسیار تعیین کننده تر از اون تستی هست که در شرایط آزمایشگاهی انجام میشه.

دوستان هم این لینکها رو ببینند.
    Digital Lover و MahBaz تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    همیشه تصمیم گیری بر اساس شرایط آزمایشگاهی و نمودار و اعداد و ارقام سایتها نمی تونه درست از آب در بیاد و تعیین کننده باشه و وحی ملزم باشه. نتیجه اون تستی که در فضای واقعی انجام میشه بسیار تعیین کننده تر از اون تستی هست که در شرایط آزمایشگاهی انجام میشه.

دوستان هم این لینکها رو ببینند.
    سلام
    جسارتاً من با اين بخش از فرمايش شما موافق نيستم. در سايت The-Digital-Picture كه جناب شهبازي لينكش را گذاشتند از چارت 12233 ISO كه روش استاندارد براي تعين تفكيك پذيري (رزولوشن) و SFR‌ تصاوير ثابت (عكس) است بهره گيري شده است و شرايط نوري نيز در شرايط تست مطابق استاندارد و ثابت بوده است. تا جائي كه بنده مي دانم براي ترسيم منحني هاي MTF لنزها نيز از همين استاندارد بهره‌گيري مي شود. مسلماً نتيجه تستي كه در شرايط استاندارد و با استفاده از چارت هاي استاندارد انجام شده قابل اتكاتر از بررسي عكس هائي است كه در شرايط نامعلوم گرفته شده است.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 5 July 2014 در ساعت 16:31
    Digital Lover، aro1355، alir. و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

دوستان من امروز برای دیدن دوربین ها به پاساژ پایتخت رفتم و باید این رو خدمت شما بگم هیچ کس از اونجا خرید نکنه قیمت ها بسیار بالا بوده و قیمت ها فضایی بود
    رفتم اونجا هر کس یه چیزی میگفت
    ۶۰دی قابل مقایسه با ۵۳۰۰ نیست و نمیشه باهم مقایسه کرد
    چرا ؟ همه چیش به نظر من سر تره
    میگفتن تو هم رده هم نیستن
    و بعضی جاها میگفتن ۶۰ دی بهتره چون نویز گیره داره و از این چرت پرت ها
    حالا من می خواستم بدونم واقعا کدوم بهتره
    لنز هم می خوام ۱۸-۱۰۵ بگیرم برا ۵۳۰۰ بودجم نمیرسه
    واقعا کسانی که دارن و تست کردن بگن چون دلم نمی خواد کلی پول بدم و بعد پشیمون بشم
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

بهترین جا برا خرید دوربین تو تهران کجاس؟ پاساژ خواستی هست؟ مثلا مثل علاالدین یا پاساژ ایرانیان
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    دوستان من امروز برای دیدن دوربین ها به پاساژ پایتخت رفتم و باید این رو خدمت شما بگم هیچ کس از اونجا خرید نکنه قیمت ها بسیار بالا بوده و قیمت ها فضایی بود
    رفتم اونجا هر کس یه چیزی میگفت
    ۶۰دی قابل مقایسه با ۵۳۰۰ نیست و نمیشه باهم مقایسه کرد
    چرا ؟ همه چیش به نظر من سر تره
    میگفتن تو هم رده هم نیستن
    و بعضی جاها میگفتن ۶۰ دی بهتره چون نویز گیره داره و از این چرت پرت ها
    حالا من می خواستم بدونم واقعا کدوم بهتره
    لنز هم می خوام ۱۸-۱۰۵ بگیرم برا ۵۳۰۰ بودجم نمیرسه
    واقعا کسانی که دارن و تست کردن بگن چون دلم نمی خواد کلی پول بدم و بعد پشیمون بشم
    دوست عزیز 105-18 لنز خوبیه و من خودم دارم و ازش هم راضی بودم. ترکیب 5300 با 105-18 نتیجه خوبی رو به همراه خواهد داشت.
    MahBaz تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً من با اين بخش از فرمايش شما موافق نيستم. در سايت The-Digital-Picture كه جناب شهبازي لينكش را گذاشتند از چارت 12233 ISO كه روش استاندارد براي تعين تفكيك پذيري (رزولوشن) و SFR‌ تصاوير ثابت (عكس) است بهره گيري شده است و شرايط نوري نيز در شرايط تست مطابق استاندارد و ثابت بوده است. تا جائي كه بنده مي دانم براي ترسيم منحني هاي MTF لنزها نيز از همين استاندارد بهره‌گيري مي شود. مسلماً نتيجه تستي كه در شرايط استاندارد و با استفاده از چارت هاي استاندارد انجام شده قابل اتكاتر از بررسي عكس هائي است كه در شرايط نامعلوم گرفته شده است.
    ارادتمند
    درود جناب چگینی،

بنده با صحبتهای شما موافقم و بالاخره یک سری پارامترها هستند که با اعداد و ارقام و نمودار تعیین میشوند. اما تو لینکهایی که من دادم و خودتونم دیدید برتری با 140-18 بود اون هم نه به طور فاحش.

طبیعتا اون چیزی که ما با چشم خودمون میبینیم و برامون Ok هست رو برای دیگران هم پیشنهاد میدیم. در این میان یک سری پارامترها هستند که در شزایط آزمایشگاهی خودشو

بیشتر نشون میده و ممکنه نکته منفی برای یک لنز به حساب بیاد. مثل Vignetting، یا مثلا دیستورشن 1% و ... و طبیعتا چشم ما در بعضی موارد قادر به تشخیص اونها و سایر مسائل ریز نیست.

من خودم می خواستم که لنز نیکون 85مم f/1.8 رو تهیه کنم و با تستی که در شرایط آزمایشگاهی از این لنز کرده بودند همگی بر این باور بودند که این لنز در زیر نور خورشید و جاهایی که کنتراست شدید هست، purple fringing داره اون هم نه میزان کم.

اما من در همین فروم و از دوستانی که این لنز رو داشتن در مورد مساله فوق سوال کردم که همگی جوابشون منفی بود و خیلی هم از لنز راضی بودند و این برای من کافی بود تا نظر من هم مثبت بشه.

طبیعتا هر لنزی ایراد و اشکالاتی داره که در شرایط آزمایشگاهی بیشتر خودشو نشون می ده. اما در بیشتر موارد قضیه برای چشم ما ok هست و قبولش داریم.

مطالعه و بررسی رفتار یک لنز با اعداد و ارقام و نمودار بسیار خوبه اما در کنار اون باید به رفتار لنز در محیط بیرون و review های سایر کاربران هم توجه کرد که موضوع کم اهمیتی نیست.
    Digital Lover، MahBaz، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد دوربین های نیکون هیچ کدوم فول فریم نیستند. از اونجایی که نیکون لنز 50مم برای کراپدارها نداره، لذا مجبورید تا از لنز 50مم که برای فول فریم ها طراحی شده استفاده کنید. که در این صورت فوکالی معادل 75 خواهید داشت.
    سپاس از پاسخ شما. فکر میکنم جابه جا گفتید. نیکون لنز DX 35mm f/1.8 دارد اما در مورد کنون پرایم EF-S وجود ندارد و باید بین 50mm/f1.8 و یا پنکک 40mm f/2.8 STM انتخاب کرد که هر دو برای فورمت APS-C فاصله کانونی معادل بیش از نرمال خواهند داشت.
    شاید سوالم را کمی پیچیده مطرح کردم. پرسش اصلی من این بود که آیا نکته منفی یا بازدارنده ای در Canon 1100D وجود دارد که خریدار را از پرداخت همین $300 پشیمان کند؟ (ظاهرا اولین نکته این است که در دیافراگمهای باز باید قید فوکوس خودکار را در این مدل زد و آن لنز پرایم را هم دستی فکوس کرد)
    سوال مشابهی هم در مورد لنز ارزان و بی کیفیت EF 75-300 f/4-5.6 III دارم! آیا پرداخت 50$ برای این لنز پول دور ریختن است؟ (آنرا به همراه یک دوربین به این قیمت میدهند)