صفحه 686 از 1201 نخستنخست ... 186 586 636 676 682 683 684 685 686 687 688 689 690 696 736 786 1186 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,851 تا 6,860 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

d7100 که 24 مگا پیکسل- نقاط فوکوس بیشتر و نقاط کراس کمتر- بدنه منیزیومی- 2 اسلات کارت حافظه-تنظیمات بیشتر.
    70D نقاط فوکوس کراس تایپ بیشتر- فیلمبرداری بهتر-نویز کمتر در ایزو بالا- WIFI- نمایش لمسی و چرخان - درز بندی بهتر در برابر گرد و غبار -سرعت عکاسی پیاپی بیشتر.

اگر مهارت داشته باشید هر دو دوربین جواب کارتون رو میدهند. از لنز خوب هم غافل نشوید.
    msh2200 و filtrmiltr تشکر می‌کنند.
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    خیلی از مقایسه های کیفیت دوربین ها در حالت استاندارد و با بهترین تنظیمات گرفته شده
    می خواستم ببینم مقایسه ای هم بین عکس های گرفته شده در حالت اتومات وجود داره؟
    مثلا 70d عکسهای گرفته شده در این حالتش از چه دوربینهایی بهتر و از چه دوربینهایی بدتر است
    .........................
    یه راهنمایی هم می خوام
    من احتمالا طی این دو سه هفته پول دوربینم جور میشه که از بین 70d و d5300 با پولی که جور میشه یکی رو خواهم خرید
    ولی چون اولین دوربینم خواهد بود نمی دونم کیف با کیفیت مرغوب و جمع و جور و همچنین رم 16 و یا 32 چی مارکی رو بخرم و چقدر هزینه کنم معقوله.
    در ضمن فک کنم یه فیلتر هم برای محافظت از لنز برام خوب باشه.
    دوستان اگه ممکنه در این موارد راهنمایم کنید
    اگرم بگید ویا ممکنه پیام بدید دوربین و باقی چیزا رو از کجا بخرم بهتر و منصفانه تره
    درود
    خوب جز دوربین موارد دیگری که فرمودید ارتباط مستقیم با این بخش نداره!
    با این حال بعد از اطمینان از نوع دوربین (البته لنز مناسب را فراموش نکنید) برای کیف تا 150 و برای رم نیز تا 200 در نظر بگیرد!
    برای راهنمایی بیشتر در بخش های مربوطه درخواستتون را مطرح بفرمایید!
    ata_m3، MEHRDAD.D و filtrmiltr تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

خیلی از مقایسه های کیفیت دوربین ها در حالت استاندارد و با بهترین تنظیمات گرفته شده
    مثلا 70d عکسهای گرفته شده در این حالتش از چه دوربینهایی بهتر و از چه دوربینهایی بدتر است
    یه راهنمایی هم می خوام
    من احتمالا طی این دو سه هفته پول دوربینم جور میشه که از بین 70d و d5300 با پولی که جور میشه یکی رو خواهم خرید
    ولی چون اولین دوربینم خواهد بود نمی دونم کیف با کیفیت مرغوب و جمع و جور و همچنین رم 16 و یا 32 چی مارکی رو بخرم و چقدر هزینه کنم معقوله.
    اگرم بگید ویا ممکنه پیام بدید دوربین و باقی چیزا رو از کجا بخرم بهتر و منصفانه تره
    کسی که دوربینهایی در این سطح میخره بیشتر به قابلیت های دستی اون توجه میکنن تا اتوماتیک. در مود اتوماتیک هر دوربین پیشفرض هایی داره که اونها رو بسته به شرایط اعمال میکنه . بیشتر مود دستی و تنظیماتی که در دسترستون قرار میده مهم هست.
    70D یک سطح از 5300 بالاتر و حرفه ای تر هستش.
    شما در صورتی که قصد جدی در عکاسی داشته باشید نیاز به کوله پشتی با قیمت حدود 300-500 تومن دارید. مارک ونگارد -لوپرو - بنرو
    مموری کارت 16 گیگ مثلا که بهترین مارک SanDisk هست اونهم حدود 300
    فیلتر مناسب معمولی هم (پلاریزه) حدود 200
    سه پایه خوب هم 500 به بالا
    البته کیف و مموری رو در مرحله اول نیاز خواهید داشت.
    به لنز خوب هم فکر کنید . 70D حداقل باید 18-135 stm داشته باشید.
    msh2200، ata_m3، Ali M.Rezaei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

یه راهنمایی هم می خوام
    قاعدتا فردی که تصمیم به خرید DSLR می گیرد فردی است علاقمند که سعی دارد خودش آستین ها را بالا بزند و برای دستیابی به بهترین نتایج و استخراج حداکثر پتانسیل تجهیزات خود از تلاش مضاعف نمی هراسد.
    به نظر بنده مقایسه مود Auto دوربین های DSLR ملاک مناسبی برای انتخاب نمی باشد و اصولا اگر بیشتر عکس های خود را Auto می گیرید شاید DSLR گزینه مناسبی برای شما نباشد.
    msh2200، ata_m3، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

یلی از مقایسه های کیفیت دوربین ها در حالت استاندارد و با بهترین تنظیمات گرفته شده
    یه راهنمایی هم می خوام
    با اجازه بزرگان و پیشکسوتان عکاسی در انجمن بنده هم پاسخ این دوستمون رو بدم.

دوست عزیزم به انجمن خوش آمدید.
    ضمن خوش امد گویی به شما ورودتون رو به دنیای عکاسی حرفه ای که به زودی صورت خواهد گرفت تبریک میگم.

ببینید دوست من در اغاز کار باید بدانید عکاسی و رسیدن به تصویر شارپ و برتر نیازمند هزینه است. قطعات و وسایل لازم چون همه وارداتی و حساس هستند(وسایلی که با دوربین سر و کار دارند همیشه از حساس ترین مواد ساخته میشوند) قیمتشان بالاست.

اما برای اغاز کار شما یک کیف میخواهید.
    یک کیف خوب و معقول که محکم هم باشد را میتوانید بین 70 تا 110 خریداری کنید. لازم نیست زیاد هزینه کنید. اما اگر از الان به فکر اینده هستید. یعنی زمانی که لنز و فلاش و .... میخرید باید یک کوله پشتی تهیه کنید که حداقل دویست و خرده ای است.
    منتها من به شخصه برای حمل دوربین از کیفی استفاده میکنم که 72 تومان خریدم. و بسیار محکم و عالی هم هست. لنزها و وسایل دیگرم را هم هر وقت نیاز باشد با کوله لپ تاپم که ان هم بزرگ و جا دار است با گذاشتن داخل محافظ جابجا میکنم.

یک رم هم میخواهید.
    رم خوبی اگر بخواهید بخرید 32 گیگ حدود 80 هزار تومان خواهد بود. زیاد هزینه ی رم نکنید. ولی چیزی بخرید که جنس مرغوب داشته باشد و سرعت بالا
    مارک سیلیکون پاور و ا دیتا مارک های خوبی هستند که بنده به شخصه استفاده میکنم و تا الان هم مشکلی نداشته ام.

این نیاز اصلی شما در حال حاضر است
    یعنی اگر به فرض دوربین را 2 میلیون میخرید. برای این مسائل هم باد 200 تومنی کنار بگذارید.
    سه پایه هم با نود تا صد تومن قابل تهیه است. البته اگر بخواهید در شرایط عادی با ان کار کنید. اما سه پایه ای که بخواهید با ان داخل اب یا کوهستان یا موقع باد و برف و بوران عکاسی کنید باید سنگین تر باشد و مسلما گران تر است. حداقل 350 هزار تومان. ولی من که استفاده خاصی از سه پایه ندارم از یک سه پایه 57 هزار تومنی ولبون استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم با ان ندارم. اما ان را داخل اب یا در هوای بد و در معرض باد شدید قرار نمیدهم.

فیلتر هم میخواهید.
    فیلتر خوب را میشوید با صد و سی چهل تومان خرید اما فیلتر خوبتر گران تر هست. حدود 300 تومن که مخصوص عکاسان حرفه ای است.

لنز هم که میتوانید خودتان نگاهی به قیمت ها بندازید و نیاز به گفتن من نیست.
    اگر خواستید بدون اینکه قصد تبلیغ داشته باشم میتوانم چند جایی را برای خرید وسایل جانبی به شما معرفی کنم.(در پیام خصوصی)

این را نیز خدمتتان عرض کنم
    تحقیق کنید اگر گیفیت لنز فابریک دوربین انتخابیتان خوب نیست. فقط بادی یا بدنه ی ان را تهیه کنید و لنزی را سفارش دهید تا متحمل هزینه اضافی برای خرید لنز نشوید. این اشتباه حد اقل یک میلیون به شما زیان میرساند.
    ویرایش توسط saman-r : Monday 25 August 2014 در ساعت 17:19
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    با اجازه بزرگان و پیشکسوتان عکاسی در انجمن بنده هم پاسخ این دوستمون رو بدم.

دوست عزیزم به انجمن خوش آمدید.
    ضمن خوش امد گویی به شما ورودتون رو به دنیای عکاسی حرفه ای که به زودی صورت خواهد گرفت تبریک میگم.

ببینید دوست من در اغاز کار باید بدانید عکاسی و رسیدن به تصویر شارپ و برتر نیازمند هزینه است. قطعات و وسایل لازم چون همه وارداتی و حساس هستند(وسایلی که با دوربین سر و کار دارند همیشه از حساس ترین مواد ساخته میشوند) قیمتشان بالاست.
    درود
    دوست عزیز دلیل اینکه از دوستان تازه وارد خواسته می شه داخل بخش های مربوط به خودشون پست بزنن بخاطر این هست که پیوستگی مطالب از بین نرود
    بعنوان مثال
    یک رم هم میخواهید.
    رم خوبی اگر بخواهید بخرید 32 گیگ حدود 80 هزار تومان خواهد بود. زیاد هزینه ی رم نکنید. ولی چیزی بخرید که جنس مرغوب داشته باشد و سرعت بالا
    مارک سیلیکون پاور و ا دیتا مارک های خوبی هستند که بنده به شخصه استفاده میکنم و تا الان هم مشکلی نداشته ام.
    در بخش کارت حافظه (memrory card) صحبت مفصلی و کاملی در مورد رم شده و اتفاقا مشکلاتی که خیلی از دوستان با رم های Silicon Power و متفرقه دیگر ذکر شده و اگر به این بخش مراجعه شود دیگر نیاز نیست به بحث جدیدی در خصوص حافظه پرداخته بشه!

سه پایه هم با نود تا صد تومن قابل تهیه است. البته اگر بخواهید در شرایط عادی با ان کار کنید. اما سه پایه ای که بخواهید با ان داخل اب یا کوهستان یا موقع باد و برف و بوران عکاسی کنید باید سنگین تر باشد و مسلما گران تر است.
    این سه پایه هم مصداق همین مسئله هست و نیاز به دانستن خیلی مطالب داره که در بخش خودش تحت عنوان سه پایه ها و هد آنها مطرح شده و اتفاقا بر خلاف پیشنهاد شما با وزنی که دوربین ایشان به همراه لنز خواهد داشت، خرید یک سه پایه ارزان نه تنها سودی نخواهد داشت بلکه بهتره اصلا از سه پابه استفاده نکنه!

فیلتر هم میخواهید.
    فیلتر خوب را میشوید با صد و سی چهل تومان خرید اما فیلتر خوبتر گران تر هست. حدود 300 تومن که مخصوص عکاسان حرفه ای است.
    در این مورد هم بهتره مجددا به قسمت فیلترها مراجعه شود تا خدای ناکرده بدلیل گسستگی مطالب مشکلی پیش نیاد
    ارادتمند
    aro1355، filtrmiltr و Sufii تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

..................................
    بنده به عنوان فردی تازه وارد و فوق آماتور نظر اساتید رو کاملا قبول دارم که dslr می گیریم تا با تنظیمات دستی و دلخواه عکسهای خیلی بهتری باهاش بگیریم. و این سوال رو هم نپرسیدم تا تاثیری در انتخابم داشته باشه که اگه فلان دوربین تو این اتوماتیک از بقیه بهتره زود برم سراغش و اون بخرم .
    من پرسیدم تا همینکه ببینم اصلا همچین مقایسه ای شده و یا نه و در کل پرسشم بیشتر از روی کنجکاوی بود
    هرچند شاید اگه دوربینی حالت اتوماتیک بهتری داشته باشه دلیل بر وجود حسگرها و نورسنج قوی تر و یا نشون از قدرت و دقت پردازشگر دوربین باشه
    با این همه مایلم اگه همچین تست و اطلاعاتی چه آزمایشگاهی و تحت نظر وب سایت های معتر و چه تجربه ای از خود اعضای فروم وجود داره مطلع بشه

از همه عزیزان و مدیران که با سوالات غیر مربوط درپست قبلی نظم اینجا رو بهم ریختم معذرت می خوام
    aro1355 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام به همگی
    من با توجه به نیازهایی که دارم canon 70d رو انتخاب کردم که البته به خاطر بودجه به 60d راضی شدم.
    حالا از اونجا که 70d و 700d سیستم اتوفوکوس در live view دارند لنز stm براشون به صورت کیت قرار داده شده.
    حالا با اینکه stm مثلا رینگ فوکوسش نمی چرخه و فول تایم منوال هم داره منم میخوام 60d با 18-55 و 40 م.م stm بگیرم باهاش.
    میگن stm با 60d نمی سازه اتوفوکوسش کار نمیکنه یا مثلا مونتش فرق میکنه. از دوستایی که احیانا ازین لنزا استفاده میکنن میخواستم سوال کنم که آیا چنین چیزی درسته یا خیر؟
    بازم ممنون

تشکر کرده
    1254

بنده به عنوان فردی تازه وارد و فوق آماتور نظر اساتید رو کاملا قبول دارم که dslr می گیریم تا با تنظیمات دستی و دلخواه عکسهای خیلی بهتری باهاش بگیریم. و این سوال رو هم نپرسیدم تا تاثیری در انتخابم داشته باشه که اگه فلان دوربین تو این اتوماتیک از بقیه بهتره زود برم سراغش و اون بخرم .
    من پرسیدم تا همینکه ببینم اصلا همچین مقایسه ای شده و یا نه و در کل پرسشم بیشتر از روی کنجکاوی بود
    هرچند شاید اگه دوربینی حالت اتوماتیک بهتری داشته باشه دلیل بر وجود حسگرها و نورسنج قوی تر و یا نشون از قدرت و دقت پردازشگر دوربین باشه
    با این همه مایلم اگه همچین تست و اطلاعاتی چه آزمایشگاهی و تحت نظر وب سایت های معتر و چه تجربه ای از خود اعضای فروم وجود داره مطلع بشه

از همه عزیزان و مدیران که با سوالات غیر مربوط درپست قبلی نظم اینجا رو بهم ریختم معذرت می خوام
    معمولا در مقايسه ها پارامترهايي مثل سنسور، پردازشگر، دايناميك رينج، ميزان نويز (در شرايط و تنظيمات يكسان) و از اين قبيل را دو به دو مورد بررسي قرار داده و مقايسه مي كنند. طوري كه ممكن است يك دوربين در يك سري پارامترها برتري داشته و دوربين ديگر در پارامترهاي ديگر برتر باشد. سپس كاربر با در نظر گرفتن نيازها و اولويت بندي پارامترهاي مورد نظرش گزينه مناسبش را انتخاب مي كند.
    اما اينكه بخواهيم تصاوير ثبت شده اي را مقايسه و امتيازبندي كنيم كه از فاكتورهاي متعددي تاثير مي پذيرند، با در نظر گرفتن اين كه عمدتا مقايسه بين دوربين هاي همرده و رقيب انجام ميشود، گاهي انتخاب يك خروجي آنقدر دشوار است كه به ناچار سليقه بيننده نيز دخيل خواهد شد. لذا اين امتيازبندي از جنبه هاي علمي و محاسباتي فاصله خواهد گرفت.
    به هر حال بنده مقايسه مورد نظر شما را تا بحال جايي نديده ام، لطفا ساير دوستان اگر موردي را سراغ دارند اعلام نمايند.
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantaba نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من با توجه به نیازهایی که دارم canon 70d رو انتخاب کردم که البته به خاطر بودجه به 60d راضی شدم.
    حالا از اونجا که 70d و 700d سیستم اتوفوکوس در live view دارند لنز stm براشون به صورت کیت قرار داده شده.
    حالا با اینکه stm مثلا رینگ فوکوسش نمی چرخه و فول تایم منوال هم داره منم میخوام 60d با 18-55 و 40 م.م stm بگیرم باهاش.
    میگن stm با 60d نمی سازه اتوفوکوسش کار نمیکنه یا مثلا مونتش فرق میکنه. از دوستایی که احیانا ازین لنزا استفاده میکنن میخواستم سوال کنم که آیا چنین چیزی درسته یا خیر؟
    بازم ممنون
    سلام
    60D با 18-135 STM كه لنزي با مونت EF-S است طبيعتا سازگار است و بنده نيز از همين تركيب استفاده مي كنم.
    ehsantaba تشکر می‌کند.