صفحه 907 از 1201 نخستنخست ... 407 807 857 897 903 904 905 906 907 908 909 910 911 917 957 1007 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,061 تا 9,070 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid khaky نمایش پست ها
    دوستان عزيز سلام . من مدت 3 سال بود كه كنون 550D با لنز 18-135 داشتم .تو اين مدت عكساي خوبي باهاش انداختم . با توجه به اينكه علاقه خاصي به عكاسي دارم ولي حرفه اي كار نميكنم و الان دوربينم رو فروختم گزينه هاي دوستان واسه داشتن كيفيت بالاتر نسبت به دوربين قبليم چيه ؟ در ضمن بيشتر عكاسي خانوادگي و مناظر طبيعي ميكنم. با تشكر
    دوست عزیز این فقط پیشنهاد و نظر منه با همه کاستی ها و تجربه ی کمی که دارم ... فقط خودم را جای شما گذاشتم و فکر کردم بهتره این نظر رو بدم : اگر قبلا همون طور که توضیح دادین با دوربین سنسور کراپ دار عکاسی کردین و مشکل بودجه ندارین برید سراغ فول فریم... همین دوربین 6 دی که دوستمون معرفی کردن واقعا دوربین خوبی هست و من شخصا عاشقش شدم. عکاسی با کیفیت بالاتر، نویز خیلی کمتر در شرایط نوری کم و iso های بالا، و میدان دید بازتر از دید من چیز کمی نیست ... البته پیگیر خبرهای ضد و نقیض اومدن ورژن دومشم هم باشید که احتمالا شاهد افت قیمت خیلی بیشتری در مدل فعلی خواهیم بود. نمیگم از خرید 70 دی خودم پشیمون هستم به هر حال اولا تجهیزات فقط قسمت کوچکی از کار هستن و مهم دید ذاتی/اکتسابی عکاس و تجربه ای هست که می تونم در مدت استفاده از این دوربین به دست بیارم و ثانیا فکر می کنم کوچ از سنسور کراپ به فول فریم در زمان درستش تجربه خیلی لذت بخشی خواهد بود که شاید کسیکه به عنوان اولین خریدش یه فول فریم رو تهیه می کنه هیچ وقت درکش نکنه! البته فکر می کنم این کوچ همیشگی باشه... :)
    SHOK53، ben163s و saeid khaky تشکر می‌کنند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian.Karimi نمایش پست ها
    دوست عزیز،امین جان، Ultra Wide, Wide, Walk around,Telephoto, Super Telephoto و ... هر کدام از این دسته لنزها تعریف متفاوتی با هم دارند.
    تعریف لنز Walk around یا General Purpose یا Standard/Normal Zoom همان چیزی است که از Bryan Carnathan نقل قول کردم.
    اینکه لنز 11-16 لنز مورد علاقه شماست یا بهتر بگیم لنز مناسب با ژانر مورد علاقه شماست و بیشتر اوقات با این لنز عکاسی می کنید دلیلی نمیشه به این لنز Walk around بگید.
    لنز Walk Around لنزی است که میشه تقریبا در اکثر ژانرها از آن استفاده کرد. در خیابان Urban Photography و Street Photography، در طبیعت از واید آن استفاده کرد برای Landscape Photogoraphy، پرتره قابل قبول گرفت و حتی در عکاسی از آسمان شب هم قابل استفاده است. و اینکه در آتلیه و در نور کنترل شده هم Standard Zoom ها همیشه حضور دارند.
    دوست عزیزم، بنده هم منکر تعاریف دسته بندی لنزها نیستم و دقیقاً هم متوجه تعریف لنز Walk Around هستم.
    عرض بنده اینه که با توجه به شرایط یک عکاس، ممکنه یک لنز تله بلند برایش لنز والک اروند باشه، برای دیگری یک لنز پرایم متوسط و برای دیگری هم یک لنز اولتراواید.
    و 100% هم حرف شما مقبوله که چه لنزی در کدام تعریف قرار میگیره.
    فقط خواستم بگم، اگر لنزی طبق تعریف، والک اروند باشه، الزاماً برای همه مناسب نیست.
    عذرخواهی میکنم اگر در رساندن مفهوم، از کلمات مبهم استفاده کردم.
    Kavian.Karimi و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    فکر میکنم بعد از چند سال استفاده از دی۵۱۰۰ باید دید کافی از فاصله کانونی مورد نیازتان داشته باشید!
    دوست عزیز این داستانها برای این است که کار کمتر به حدث و خطا و پیداکردن شناخت از فاصله کانونی مورد دلخواه و... بعد از خرید لنز نسبتا گرانی مثل ۲۴-۱۲۰ بکشد. بهر حال خود شما باید در مورد رنج فاصله کانونی تصمیم بگیرید چون مورد کمی شخصی است.
    مقایسه دو بدنه هم باز شخصی است. شما روی فول فریم نویز بهتر، شارپنس بالاتر و عمق میدان کمتری بدست میاورید. و این اختلاف کاملا ملموس است و در عکاسی شما تاثیر کاملا مشخصی دارد. ولی حواب این سوال که آیا اصلا عکسهای شما ارزش پرداخت پول بیشتر را دارد یا خیر سوالی است که خودتان باید به آن پاسخ دهید. به نظر من اختلاف فول فریم و کراپ با قیمتهای مناسب فول فرمها ارزش پرداخت پول بیشتر را دارد. این مورد را هم درنظر بگیرید که فول فریمها در دراز مدت نسبت به بدنهای کراپ انتخاب بصرفه تری هستند. اگر فقط کیفیت خروجی عکس را در نظر بگیرید (نه علاقه به داشتن تجهیزات به روز) بدنه فول فریم دی۷۵۰ احتمالا از دو نسل بعدی دی۷۲۰۰ هم با کیفیت تر خواهد بود. (حداقل روند بدنها تا به امروز اینطور بوده) پس در مقایسه با خرید دی۷۲۰۰ و نثلهای بعدیش نیازی به ارتقا در آینده نزدیک نخواهید داشت. البته این بدونه در نظر گرفتن علاقه به داشتن تجهیزات بروز و صرفا با مقایسه کیفیت احتمالی بدنهای کراپ ۵ ۶ سال آینده با فول فریم امروز خواهد بود. پس به فرض خرید دی۷۲۰۰ و ارتقا به نثلهای بعدیش باز هم در دار مدت هم کیفیت پایینتر خواهید داشت و هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد.
    مورد آخر اینکه از نظر من لنز ۲۴-۱۲۰ فقط برای استفاده در آتلیه ممکن است! توجیهی پیدا کند. به لنز ۲۴-۷۰ تمرون هم نظری داشته باشد.

ممنونم از نکات واقعا باریک و ظریفی که فرمودید و فکر کنم اصل مطلب رو به چالش کشیدین !!1
    خوب با تهیه 750 به قول شما یه فول فریم که از کراپ بسیار خوب 7200 (به جهت سنسور بالاتره) با کیفیت تره جایی برای اما و اگر نداره و در صورت ادامه عکاسی جدی تر و نیاز بعدی فاصله زمانی قابل توجهی خواهد بود و در صورت عدم نیاز شاید سالیان درازی با این دوربین که از چندین نسل دیگر کراپ هم جلوتره احتمالا و صرفه اقتصادی خواهد داشت با چندین سال کیفیت بالاتر
    البته بنده تا حدود متوسط البته با 5100 کراپ دست و پنجه نرم کردم و Iso اتوماتیک که گاهی به 1600 میرفت کلی تو نور کم حالمو می گرفت شاید عوامل دیگری هم درگیر کیفیت و مخصوصا شارپنس بسیار پایین بعضی عکس هام باشند ولی به قول دوستان حذف اما و اگر ها با فول فریم هایی که به قول شما فاصله قیمت زیادی دیگه ندارند با کراپ ها شاید بنده رو به سمت تکنیک ها و فن عکاسی بکشه و هزینه بیشتر در صورت امکان برای لنز های بهترو تجهیزات بهتر
    یه سوال اگر ایرادی نداشته باشه انشا ا..
    1- آیا فوکال مثلا 24 در لنز و بادی فول فریم برابر فوکال 16 در لنز و بادی DX هست ؟( از نظر زاویه دید و میدان دید ) از ویزور یکی دیده میشه و یا چقدر اختلاف داره؟؟
    2- آیا لنز هایی که به صورت کیت با دوربین ها فروخته میشه و همراه دوربینه تفاوتی با لنز جداگانه ایکه فروخته میشه داره ؟؟ یا از هر لحاظی مثل کیفیت و ... کاملا برابرند ؟؟؟

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    ممنونم از نکات واقعا باریک و ظریفی که فرمودید و فکر کنم اصل مطلب رو به چالش کشیدین !!1
    خوب با تهیه 750 به قول شما یه فول فریم که از کراپ بسیار خوب 7200 (به جهت سنسور بالاتره) با کیفیت تره جایی برای اما و اگر نداره و در صورت ادامه عکاسی جدی تر و نیاز بعدی فاصله زمانی قابل توجهی خواهد بود و در صورت عدم نیاز شاید سالیان درازی با این دوربین که از چندین نسل دیگر کراپ هم جلوتره احتمالا و صرفه اقتصادی خواهد داشت با چندین سال کیفیت بالاتر
    البته بنده تا حدود متوسط البته با 5100 کراپ دست و پنجه نرم کردم و Iso اتوماتیک که گاهی به 1600 میرفت کلی تو نور کم حالمو می گرفت شاید عوامل دیگری هم درگیر کیفیت و مخصوصا شارپنس بسیار پایین بعضی عکس هام باشند ولی به قول دوستان حذف اما و اگر ها با فول فریم هایی که به قول شما فاصله قیمت زیادی دیگه ندارند با کراپ ها شاید بنده رو به سمت تکنیک ها و فن عکاسی بکشه و هزینه بیشتر در صورت امکان برای لنز های بهترو تجهیزات بهتر
    1- آیا فوکال مثلا 24 در لنز و بادی فول فریم برابر فوکال 18 در لنز و بادی DX هست ؟( از نظر زاویه دید و میدان دید ) از ویزور یکی دیده میشه و یا چقدر اختلاف داره؟؟
    2- آیا لنز هایی که به صورت کیت با دوربین ها فروخته میشه و همراه دوربینه تفاوتی با لنز جداگانه ایکه فروخته میشه داره ؟؟ یا از هر لحاظی مثل کیفیت و ... کاملا برابرند ؟؟؟
    سلام
    جواب سوال 1:خیر، 24/1.5= 16mm میشه
    2:هیچ تفاوتی نداره بجز جعبه.
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

1- آیا فوکال مثلا 24 در لنز و بادی فول فریم برابر فوکال 18 در لنز و بادی DX هست ؟( از نظر زاویه دید و میدان دید ) از ویزور یکی دیده میشه و یا چقدر اختلاف داره؟؟
    1. خیر، فوکال 18 بر روی کراپ دار با فوکال 27 روی فول فریم برابر است ( ضریب فوکال کراپ برای نیکون 1.5 و برای کنون 1.6 است ). بین 24 تا 27 سه میلیمتر تفاوت وجود داره که این سه میلیمتر در فوکال واید بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
    2. باز هم خیر، همان لنزه. و بدلیل پک بودن در جعبه دوربین و کم شدن هزینه بسته بندی و ... معمولاً قیمتی کمتر از همان لنز با جعبه اصلی داره.

دوست عزیز، خیلی دوست دارم بدونم اگر تصمیم به خرید دی750 دارید، آیا امکان فراهم کردن بودجه برای تهیه لنز متناسب با این بدنه رو هم دارید یا خیر ؟
    چون بنظرم دو فاکتور مهم و اساسی برای کوچ از کراپ به فول فریم وجود داره که بسیار باید مورد توجه قرار بگیره:
    1. داشتن بودجه برای خرید لنزهای متناسب با فول فریم
    2. داشتن سیستمی قوی تر برای پردازش فایل های سنگین تر این دوربین ها
    SHOK53 و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    جواب سوال 1:خیر، 24/1.5= 16mm میشه
    2:هیچ تفاوتی نداره بجز جعبه.
    دوست عزیز اصلاح کردم پست خودم رو پس چیزی که در بادی فول فریم و لنز فول فریم تو فوکال 24 خودش می بینیم برابر زاویه و میدان دید فوکال 16 در بادی و لنز DX هست
    یعنی لنز های 18-140 DX روی بادی مسلما DX تو فوکال به فرض 18 برابر زاویه دیدو میدان دید فوکال 27 واسه لنز فول فریم روی بادی فول فریم داره !! درسته ؟؟ به حاطر ضریب کراپ 1.5 ؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    1. خیر، فوکال 18 بر روی کراپ دار با فوکال 27 روی فول فریم برابر است ( ضریب فوکال کراپ برای نیکون 1.5 و برای کنون 1.6 است ). بین 24 تا 27 سه میلیمتر تفاوت وجود داره که این سه میلیمتر در فوکال واید بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
    2. باز هم خیر، همان لنزه. و بدلیل پک بودن در جعبه دوربین و کم شدن هزینه بسته بندی و ... معمولاً قیمتی کمتر از همان لنز با جعبه اصلی داره.

دوست عزیز، خیلی دوست دارم بدونم اگر تصمیم به خرید دی750 دارید، آیا امکان فراهم کردن بودجه برای تهیه لنز متناسب با این بدنه رو هم دارید یا خیر ؟
    چون بنظرم دو فاکتور مهم و اساسی برای کوچ از کراپ به فول فریم وجود داره که بسیار باید مورد توجه قرار بگیره:
    1. داشتن بودجه برای خرید لنزهای متناسب با فول فریم
    2. داشتن سیستمی قوی تر برای پردازش فایل های سنگین تر این دوربین ها
    با تشکر فراوان و عذر خواهی بابت پست های مکرر و تشکر از صبر و لطف نظر همه
    واقعیتش حدود 7.2 میلیون به نزدیکی جور می کنم ولی برای لنز هایی به غیر از 24-120 کیت باید مدتی صبر کنم شاید تا زمستان ( سه ماه)
    و سیستمم یه پردازنده Core i5 2 Ghz ; که به نظرم مشکل اساسی پیدا نمی کنم خوب برنامههای محاسباتی سنگین سازه و زلزله رو دارم که تحلیل می کنم
    اما به جای 24-120 کیت 24-70 تمرون انتخاب به نظر بهتریه که فکر کنم خدود 1.5 میلیون کم میارم
    اما بعدا شاید بتونم جور کنم ولی صبر بیشتر می خواهد

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

1- آیا فوکال مثلا 24 در لنز و بادی فول فریم برابر فوکال 16 در لنز و بادی DX هست ؟( از نظر زاویه دید و میدان دید ) از ویزور یکی دیده میشه و یا چقدر اختلاف داره؟؟
    جواب سوال اول بله است. با لنز ۱۶ مم روی کراپ تقریبا همام زاویه دیدی را دارید که ۲۴ مم روی فول فریم دارد.
    جواب سوال دوم را هم دوستان گفتند.
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام خدمت همه بروبچه های گله عکاسه سایت عکاسی

خوشحالم که به جم شما پیوستم

بنده در گذشته دوربین 60D داشتم و با تحصیل در رشته ی عکاسی وارده خط شدم

به خاطر مشکلات مالی مجبور به فروش کلیه دوربین به همراه لنزام شدم اما بعد از گذشت دو سال میخوام دوربینی خریداری کنم تا دوباره عکاسی رو از سر بگیرم و انتهای بودجمم 5 میلیون تومان وجه رایج کشور هست ، خدمت شما عرض کنم که لنز آنچنان اهمیتی نداره برام چون یه لنز متوسط همه فن حریف میخوام که خب بهتر و شارپتر از 18-135 نمیشه یافت پس میخوام با بوجه ی موجود بهترین بادی کیته موجود رو خریداری کنم

دو مورد در نظر دارم که 70D و 7D mark 2 هستن و انتخاب بینشون واقعا واقعا سخته ، از طرفی تاچ و ال سی دی چرخان 70 از طرفیم سرعت پی در پی و نقاط فوکوس و دقت فوکوس پردازشگر دایجیک 6 دوالو منظره یابه 100% و ....... 7D mark 2

تو بد موقعیتی گیر کردم ، لطفا راهنمایی بفرمایید

در ضمن از بابت ژانر بگم که بنده در تمامشون دستی بر آتش دارم . از عکاسی خیابانی و ورزشی و طبیعتو شب روزو ............ بگیییییر تا ...............

بحث فول فریم فقط نکنید که دلم میخواد ولی توان مالیش نیست ینی فقط فول فریم نگید که جیگرم کباب میشه

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

کوچیک همه مسعود طرف داره دو آتیشه کانن ( قابل توجه پیشنهاد دهندگان نیکون ) که بازم ممنونم ، پیشاپیش ازشون ولی اصلا با نیکون حسه خوبی موقع عکاسی بهم دست نمیده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام . دوستان ديروز رفتم يه 70d خريدم منتها كيت لنزشو كه 18-138 فروشنده 1 تومن برداشت و با يه لنز 17-85 ultrasonic با قيمت 830 تعويض كردم . به نظرتون واسه لنز دوم براي عكاسي پرتره 55-250 با قيمت 650 لنز خوبيه؟