صفحه 1018 از 1201 نخستنخست ... 18 518 918 968 1008 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1028 1068 1118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,171 تا 10,180 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام دوستان. من 4 روز پیش با توصیه دوستان همین سایت دوربین نیکون 7200 با لنز 18.140 خریدم. ولی از خریدم پشیمون شدم چون که فکر میکردم این دوربین عکسهای پرتره با دیتیل بالا تحویل من میده ولی اشتباه کردم . باور کنید حاظرم زیر قیمت بفروشم دوربینی رو که 4 روز پیش خریدم حتی هنوز تو سایت tamir گارانتی رو هم ثبت نکردم. من دنبال پرتره بودم نباید سراغ هاف فریم ها میرفتم .متاسفانه برای هاف فریم ها لنز های خوبی ارائه نمیشه شما چه لنز خوبی رو برای هاف فریم میخواهید مثال بزنید برای کار پرتره؟ دوستان میاومدن به من میگفتم شما به جای هزینه برای بادی اگه لنز خوب تهیه کنی و یه بادی متوسط هاف فریم بگیری بهتره فرض بر اینکه لنز 16.80 که تازه اومده و نزدیک 4 میلیون قیمت داره رو با بادی 7200 که 2800 پولشه در نظر بگیری میشه حدوذ 6800 تومان . به خدا نمیرزه چرا چون با همین پول میشه d750 با لنز 24.120 گرفت که تمام اینترنت رو زیر رو رو کردم عکسهای 750 با لنز 24.120 باز هم بهتر از 7200 با لنز 16.80 بود . در کل بنده دوربین و لنز با یه کیف و یه فیلتر ها ما 4 روز پیش خریدم با گارانتی ایده عال و بیمه و ........ به قیمت 4 میلیون . الان 3700 هرکس خواست تقدیم میکنم . هرکی خواست تو پیام خصوصی خبر بده . مرسی
    از 18-140 انتظار معجزه نداشته باشید!
    چه سایزی میخواین چاپ کنین که اینهمه جزئیات لازم داره؟!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    ظاهرا که نه.... بلکه واقعا و حقیقتا و دقیقا و یقینا مرغ یه پا داره
    این مرغه پا نداره :D
    بله درسته 3600 ولی 140 پول بیمه دادم 145 پول فیلتر دادم 140 پول کیف دادم 120 پول سن دیسک 32 گیگ اکستریم پرو کلاس 10 دادم میشه 4145. این عکس هایی هم که شما فرستادید توی سایز کوچیک بله خیلی خوش رنگ و لعاب هستن ولی همین ها رو اگه توی سایز اصلی که حالا 7200 6000*4000 هست نگاه کنید اون وقته ماتی و تاری فراوان در پوست صورت مشاهده میشه بله دوست عزیز موضوع از این قراره. مرسی
    اگر شما و دوستانی مانند شما نبودند که دوربین های گران دست دوم با قیمت های شیرین گیر نمی آمد
    I like u
    M.Nouri، کوروش، akbar-agha و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط MAJD78 نمایش پست ها
    همین عکسها رو فول فریم گرفته بود اصطلاحاً تکسچر رو گونه ها زیبایی خاصی به عکس میداد که با کراپ خیلی کم نشون داده میشه یا مثل همین عکسها تقریبا بافت گونه نرم و تخت و یه دست ثبت میشه.
    این توهم زیبایی است ولی واقعی نیست بافت در نور نزدیک به غروب روی سرعت 1/30 بدون لرزشگیر و فلاش... آرزوهایی شگفت انگیز غیر عکاسان است برتری فول فریم در چنین شرایطی رسیدن به سرعت 1/80 کمک کننده است ولی با اختلاف 6 میلیون برای من توجیه ندارد
    داشتن بهترین دوربین به بودجه و نوع مشتری و انتظار آنها بر میگردد اگر برای هر فریم 50 هزار تومان دستمزد میگیرید و بقولی درآمد دارید و یا هزینه برایتان مهم نیست توصیه همواره خرید بهترین تجهیزات بوده و است ولی یک عکاس آماتور تا به مرحله یادگیری منطقی برسد دلیلی ندارد چنین تجهیزات گرانی را مستهلک کند مثل این که با بنز برویم آموزش رانندگی ببینم
    ویرایش توسط siosha : Wednesday 11 May 2016 در ساعت 15:17
    M.Nouri، obsidiyan، خزان و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوست عزیز من سمپل های مدیوم فرمت هاسلبلاد رو دیدم انقدر عکس ها خوب و شفاف و لذت بخش هست که ادم به محو تصویر میشه که عمرا 100 سال دیگه نیکون کنون و...... به گرد پای هاسلبلاد و فیز وان برسه ولی خرید این دوربین ها برای ما مقدور نیست والبته نیاز هم نیست چون من فکر نمیکنم اتلیه ای توی ایران باشه که هاسلبلاد داشته باشه بعید میدونم . ولی دوست من واقعا میگم 750 نیکون با لنز 85 1.8 سمپل هایی که دیدم تو شرایط خوب نوری منو راضی کرد یعنی در همین حد هم بس بود برام . ولی اشتباه کردم 7200 با 18.140 گرفتم چون هاف فریم برای عکاسی منظره خوبه ولی برای پرتره 7200 با بهترین لنز هاف فریم باز هم خوب نیست از نظر من البته
    اون عکسها در شرایط استودیو گرفته شده اند. ایا عکسهایی که دوربین خودتان در استو میگیرد را دیده اید؟ قطعا شما را به همان اندازه هسلبلاد راضی خواهد کرد اگر همان عکاس هسلبلاد عکس بگیرد.
    حرف شما معقول و منطقی هستش اتفاقا همین کار رو خواهم کرد . ولی صحبت با دوستانی هست که مثل ایه قران میان میگن نه همین هاف فریم با لنزاش کافی هست و فلان و این حرفا روی نظرات خودشون پافشاری میکنن این اعصاب خوردی به بار میاره ادم رو گمراه میکنن.
    شما چرا بجای چشم خودتان به حرف دوستان اعتماد کردید؟!!! نه اینکه اشتباه کنند اما خوب و بد بودن عکس کاملا سلیقه ای است. شاید برای کسی دوربین هالف فری کافی باشد!

حالا که کار از کار گذشته من به شما پیشنهاد میکنم یک دوربین فول فریم پیدا کنید و در شرایط برابر عکسهایش را با بدنه خودتان مقایسه کنید. انوقت متوجه میشوید که علی اباد هم شهری نیست، شاید تاری عکس فقط به دوربین بستگی نداشته باشد، شاید عکاس هم کمی نقش دارد! انوقت از عصبانتیتان کمتر میشود.
    اختلاف قطعا وجود خواهد داشت. اگر اختلاف برایتان معنی دار بود دو راه دارید. یا همین الان بدنه را بفروشید که حداقل از نظر فکری راحت میشوید.
    یا بجای هزینهای یک فول فریم چند لنز خوب پرایم برای همی دوربین بگیرید. بعدها هم کم کم در گرفتن عکس مهارت پیدا کردید لنزهایتان کامل شده و بدنه را با یک 760دی یا هر چیزی که ان موقع جای 750دی امده تعویض میکنید.
    M.Nouri، obsidiyan، Dariush Chegini و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

حرف شما معقول و منطقی هستش اتفاقا همین کار رو خواهم کرد . ولی صحبت با دوستانی هست که مثل ایه قران میان میگن نه همین هاف فریم با لنزاش کافی هست و فلان و این حرفا روی نظرات خودشون پافشاری میکنن این اعصاب خوردی به بار میاره ادم رو گمراه میکنن. دوست من عکسی هم که شما فرستادی به سمت راست صورت دقت کنید مات هست اون جایی که نور افتاده و همچنین گردن که کلا مات هست فقط سمت چپ صورت روی لپ یه کم شفاف تر از جاهای دیگه هست . در کل این عکس از نظر من عکس خوبی نیست
    من در جریان راهنمایی به شما نیستم فقط این رو در نظر بگیرید که نه لنزی که شما دارید استفاده میکنید برای پرتره ( تو سطحی که شما انتظار دارید ) مناسب نیست و نه عکسی که ازش ایراد میگیرید با لنز مناسبی گرفته شده هیچکدوم به طور تخصصی مربوط به پرتره نیستن اما میشه باهاشون پرتره هم کار کرد اتفاقا من خودم همین 55-200 رو داشتم و باهاش عکس های خوبی هم گرفتم حتی چاپ هم مشکلی نداشت اون موقع هم 3200 داشتم نه 7100
    شما لنز 50 فیکس یا اگه خیلی سطح بالاتر هستید 85 یا 90 فیکس تهیه کنید و کار کنید
    در مورد همون عکسی که میگید مات شده یکبار خروجی رو بدون تغییر یا ادیت چاپ کنید و با عکس قبلی مقایسه کنید ببینید هنوز هم همونطور به نظر میاد یا نه یا حتی میشه از خود عکس هم عکس بگیرید دوستان نظر بدن شاید مشکل از جای دیگه ای باشه
    تا اونجا که من میدونم تا سایز A3 تو چاپ این دوربین نباید مشکلی داشته باشه با اون رزلوشن
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

دوستان زیاد جدی نگیرید این جناب kato عادت دارند هر چند یک بار به سبک ترولهای اینترنتی میان اینجا و یه بحث بین برتریهای فولفریم بین کاربرا راه میندازن. اگه همه پستهاشون رو نگاه کنید از مدتها قبل دارن در اینباره بحث میکنن. با این وجود من نمیدونم چرا میگن که d7200 گرفتن! والا بنده بعید میدونم ایشون تا حالا دوربین دستشون گرفته باشن.
    M.Nouri، کوروش، ximballchin و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    دوستان زیاد جدی نگیرید این جناب kato عادت دارند هر چند یک بار به سبک ترولهای اینترنتی میان اینجا و یه بحث بین برتریهای فولفریم بین کاربرا راه میندازن. اگه همه پستهاشون رو نگاه کنید از مدتها قبل دارن در اینباره بحث میکنن. با این وجود من نمیدونم چرا میگن که d7200 گرفتن! والا بنده بعید میدونم ایشون تا حالا دوربین دستشون گرفته باشن.
    جالب اینجاست با اینکه ایشان هیچ آشنایی با لنز و بدنه ندارند در بعضی موارد به کاربران مشاوره هم میدادن

سلام بادی 750 نیکون بگیر با لنز 24-120 تا 10 سال بی نیاز از بادی و لنز میشی .اگه کیفیت و عمق برات مهمه فقط به بادی فول فریم فکر کن. چون 3 4 سال دیگه همین موبایل ها تقریبا به کیفیت عکس دوربین های هاف فریم خواهند رسید کما اینکه همین الان ایفون 6 از یه بادی هایی مثل 3100 نیکون و 500d کنون و ..... خوشگل تر عکس میگیره
    برای نمونه

شما 7100 یا 7200 بگیرید
    جالب تر از همه این است که همین بادی که بشدت ازش ناراضی هستن را قبلا به کاربری دیگر پیشنهاد دادن
    lamagra، M.Nouri، obsidiyan و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

عجب سه صفحه طوفانی بود !!

جناب کاتو خواستی 20% کمتر از آکبند بدی یه خبر به ما بده...
    M.Nouri، I.Givili، naghli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

این دوست گرامی ، دیگران رو ساده لوح فرض کرده اند ....
    چون ایشان خود در صفحات گذشته ، به شدت و تعصب به کاربران دیگر خرید فول فریم را توصیه می کردند ، تا جایی که تذکر گرفته اند ،،.
    حالا در یک ماجرای غریب ، ایشان « مدعی هستند » خود رفته اند کراپدار خریده اند ! بر خلاف همه ی توصیه های خود ! و بعد به دیگران « می فهمانند » که حق با صحبت های ایشان بوده و کراپدار به درد نمیخورده و باید فول فریم می خریدند !!!
    lamagra، M.Nouri، obsidiyan و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    این دوست گرامی ، دیگران رو ساده لوح فرض کرده اند ....
    چون ایشان خود در صفحات گذشته ، به شدت و تعصب به کاربران دیگر خرید فول فریم را توصیه می کردند ، تا جایی که تذکر گرفته اند ،،.
    حالا در یک ماجرای غریب ، ایشان « مدعی هستند » خود رفته اند کراپدار خریده اند ! بر خلاف همه ی توصیه های خود ! و بعد به دیگران « می فهمانند » که حق با صحبت های ایشان بوده و کراپدار به درد نمیخورده و باید فول فریم می خریدند !!!
    این بحث ها دقیقا نتنها مفید نبوده مضر هم هست نظر شخصی بنده حذف کل پست گمراه کننده است
    آنچنان قوی کراپ را زیر سوال می بردند که من شوکه شدم رفتن کراپ خریدن
    M.Nouri، obsidiyan، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.