صفحه 482 از 735 نخستنخست ... 382 432 472 478 479 480 481 482 483 484 485 486 492 532 582 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,811 تا 4,820 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

نقل قول نوشته اصلی توسط BAMDAD_SORKH نمایش پست ها
    سلام
    من تصور میکنم شدت سرما حالا زیر صفر و یکم بالا پایین تبعا نباید به دوربین اسیبی بزنه .(تا وقتی که اب یا مایعی در اون نفوذ کنه)فقط میماند مشکل باطریها که کارایی خود را از دست میدهند یا بهتر بگویم افت میکنن.که با باطری یدک و غیره حل میشود وهمیطور توصیه شده که از قفل اینه استفاده نشه و ..در مورد لنز چیزی نمیدانم اساتید که در این شرایط کار کرده اند میتوانن بهتر توضیح دهند
    چرا نباید از قفل اینه استفاده کرد ؟ از 40D , 60D در سرمای 10 درجه زیر صفر به مدت بیشتر از 7-8 ساعت استفاده کرده ام ( بار ها ) دوربین ها در

این مدت از کیف بیرون بوده اند و در حال کار ... قفل اینه هر دو هم فعال بوده است . باتری در این درجه هوا کارایی خود را از دست می دهد که از

باطری اکسترنال استفاده می کنم . در این شرایط دکلانشور ها کاراییشان کم می شود و اشتباه شات زمان دار می زنند که ان را هم مجبور شدم

از یک دکلاشنور زمان دار دست ساز استفاده کنم . به تجربه من در سرما بیشترین موردی که بوجود میاد، پایین امدن کارایی باتری است .
    ویرایش توسط mh.noori : Wednesday 22 January 2014 در ساعت 09:23
    Nima Sadigh، Marefat، sharp eyed و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    چرا نباید از قفل اینه استفاده کرد ؟ .
    سلام دوست عزیز بنده شخصا این مورد را تجربه نکردم .ولی تو این فروم و جای دیگه خوندم ممکنه آینه گیر کنه و برنگرده.
    پ.ن: البته برای این موضوع تاپیک جدا هست.
    ارادتمند
    mh.noori تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

بحث درجه واقعا در بعضی از لنزها و دوربینها تاثیر گذار است بطور مثال در لنزهای canon 70-200 lf4 زمانی که در تعمیرگاه بودم دیدم که کسی لنز رو آورده بود و میگفت که اتو فوکوس تو سرما کار نمیکنه و از این مسله شکایت داشت خصوصا امسال که هوا نسبت به سال های قبلخیلی سردتر بود.بنده خودم هم این مسله رو تجربه کرده ام و لنز خودم بارها اتوفوکوسش در سرما و رطوبت کارنکرده و وقتی این مسله رو پیگیر شدم از تعمیرگاه مرکزی بهم عادی عنوان کردند و این رو بخاطر انقباض اعلام کردند و گفتن موتورهای الترا این مدل ها به سرما ورطوبت حساس هستند
    mh.noori، Marefat، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

لنزهایی که من استفاده کرده ام، در شرایط سرما مشکلی نداشته اند. 85-15- 85f1.8 و چند لنز منوال فوکوس که البته دستی فوکوس

می کنند .

تا به حال در این فروم در مورد مشکل قفل اینه در سرما مطلبی ندیده ام . اگر ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید .

ارادتمند .
    Marefat و samad_nooran تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    لنزهایی که من استفاده کرده ام، در شرایط سرما مشکلی نداشته اند. 85-15- 85f1.8 و چند لنز منوال فوکوس که البته دستی فوکوس

می کنند .

تا به حال در این فروم در مورد مشکل قفل اینه در سرما مطلبی ندیده ام . اگر ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید .

ارادتمند .
    تو این تاپیک هست.چند جا اشاره شده مختصر.(البته فکر کنم این امر محتمل هست بنظرم)
    چند سوال در مورد رسیدن فصل سرما و عکاسی
    موفق باشید
    samad_nooran تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

یکی دو تاپیک در مورد راهنمایی عکاسی در فصل سرما و زمستان وجود دارد که تجارت ارزنده ای را مطرح می کنند.

مشکل یخ زدن پرده شاتر و یخ زدن آینه دوربین های DSLR جز موارد بسیار فراگیر در سرما بخصوص در هنگام عدم رعایت اصول دقیق است.

مشکل کند شدن و یا از کار افتادن فوکوس لنز ها هم جز موارد نسبتا شایع است.بخصوص در لنز هایی با بدنه فلزی...

از کار افتادن دوربین s2is در سرما و برف توچال

Silence، Marefat و sharp eyed تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    یکی دو تاپیک در مورد راهنمایی عکاسی در فصل سرما و زمستان وجود دارد که تجارت ارزنده ای را مطرح می کنند.

مشکل یخ زدن پرده شاتر و یخ زدن آینه دوربین های DSLR جز موارد بسیار فراگیر در سرما بخصوص در هنگام عدم رعایت اصول دقیق است.

مشکل کند شدن و یا از کار افتادن فوکوس لنز ها هم جز موارد نسبتا شایع است.بخصوص در لنز هایی با بدنه فلزی...

از کار افتادن دوربین s2is در سرما و برف توچال

پس این طور که شما میفرمایید نباید دوربین رو در دمای زیر صفر درجه برد؟ درسته؟ و اگه نباید برد هیچ راه حلی نداره؟

تشکر کرده
    14101

دوست عزیز کجای پست بنده عنوان شده دوربین رو در دمای زیر صفر نباید برد؟

دقیقا چطور این برداشت را داشتید ؟

خواهش می کنم اینقدر دیگران و خودتان را دچار اشتباه و گمراهی نکنید.اصلا بنده در پست ام بردن یا نبردن را توصیه یا نفی کردم ؟

شما آن دو تا لینکی که تقدیم کردم مطالعه فرمودید و بعد به این نتیجه رسیدید که بنده گفته ام زیر صفر نبرید؟

چرا چیزی را که در ذهن خودتان است در دهان دیگران قرار می دهید ؟

خواهشا اگر تمایل به مطالعه و یاد گیری و مشارکت فعال و درست در بحث ها را ندارید وارد بحث های فنی و اصولی و تکنینکی نشوید !!!!!!!!
    ام بی تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    375

سلام دوستان من فتو شاپ نسخه cs6 رو نصب کردم عکسای 60 دی که raw هستن رو باز میکنه اما عکسای sx50 hs رو که raw گرفتم رو باز نمیکنه لطفا راهنماییم کنید ممنون

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ام بی نمایش پست ها
    سلام دوستان من فتو شاپ نسخه cs6 رو نصب کردم عکسای 60 دی که raw هستن رو باز میکنه اما عکسای sx50 hs رو که raw گرفتم رو باز نمیکنه لطفا راهنماییم کنید ممنون
    Adobe CamerA Raw 7.3 به بعد دوربین شما را ساپورت می کند احتمالا نسخه ACR شما کمتر از 7.3 است.

راه حل دیگر ( اگر نتوانستید 7.3 را دانلود کنید ) دریافت DNG Convertor ادوبی است و تبدل فایل ها به DNG و سپس باز کردن با فتوشاپ.

http://forums.adobe.com/community/cameraraw

الان نسخه 8.3 ACR منتشر شده و به نظرم از آخرین نسخه استفاده کنید.در تاپیک ACR لینک دانلود آخرین نسخه ها وجود دارد.
    ام بی تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir