صفحه 75 از 164 نخستنخست ... 25 65 71 72 73 74 75 76 77 78 79 85 125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 741 تا 750 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط milad2song نمایش پست ها
    دوست عزیز من همه این حساب کتاب ها رو کردم که بادی رو خریدم.
    خب به نظر شما بهتر نیست که با یه لنز حرفه ای تر نسبت به 18-55 که همین لنز 50 م م است شروع کنم؟
    چون نیازمو توی همین لنز میبینم.
    بله، لنزهایی هستن که اونا بهتر میتونن نیاز منو برطرف کنن (اینو بدون اینکه با 18-55 کار کنم میتونم بگم) اما من حالا حالاها نمیتونم برای خرید لنز اقدام کنم.
    الان که فقط بادی دستمه. طبق قیمت امروز تفاوت این دو تا لنز 150 تومنه. من اگه الان بین این دو 18-55 رو انتخاب کنم، فکر میکنم مطمئنم که از نخریدن 50 م م پشیمون خواهم شد.
    چون این سبکی که من دوس دارم (همون طور که تا الان متوجه شدید) به نظرم خیلی نیاز بیشتری به 50 م م داره.

بازم مرسی از جوابتون.
    من نمیدونم قبلاً با فوکالهای لنز به صورت تجربی آشنا شدید یا نه ؟
    همونطور که جناب میلانی فرمودند شما بایست با لنز کیت بر میداشتید و این لنز حتماً جوابگوی نیاز شما میبود و هم با خرید این لنز با بحث هایی مثل دیستوریشن و اغتشاشات و ... لنز بهتر آشنا میشدید (چون مملو از این عیوب اپتیکی هست) و هم اینکه بعد از چند وقت عکاسی متوجه میشدید که 50 به کارتون میاد یا نه !

اصلاً شاید با همین 55-18 شما دیگه نیازی به لنز دیگه ای پیدا نکنید (توی این فاصله کانونی) چون دوستان زیادی هستند که با این لنز همیشه عکاسی میکنن ( حتی توی آتلیه) و هیچ مشکلی از نظر کیفیت ندارن و بسیار راضی هستند، اما دوستان دیگه ای که تخصصی تر (مثل بچه های فروم) برخورد میکنن این لنز رو یه اسباب بازی میدونن

یه نظرم من بدم
    من بودم با بودجه شما هر دو لنز رو دست 2 میخریدم، واگرم در آینده قصد فروش داشتین مشکلی پیش نمیومد

موفق باشید
    yaghoobi، M.Barani و milad2song تشکر می‌کنند.

كاربر همراه milad2song آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    من نمیدونم قبلاً با فوکالهای لنز به صورت تجربی آشنا شدید یا نه ؟
    همونطور که جناب میلانی فرمودند شما بایست با لنز کیت بر میداشتید و این لنز حتماً جوابگوی نیاز شما میبود و هم با خرید این لنز با بحث هایی مثل دیستوریشن و اغتشاشات و ... لنز بهتر آشنا میشدید (چون مملو از این عیوب اپتیکی هست) و هم اینکه بعد از چند وقت عکاسی متوجه میشدید که 50 به کارتون میاد یا نه !

اصلاً شاید با همین 55-18 شما دیگه نیازی به لنز دیگه ای پیدا نکنید (توی این فاصله کانونی) چون دوستان زیادی هستند که با این لنز همیشه عکاسی میکنن ( حتی توی آتلیه) و هیچ مشکلی از نظر کیفیت ندارن و بسیار راضی هستند، اما دوستان دیگه ای که تخصصی تر (مثل بچه های فروم) برخورد میکنن این لنز رو یه اسباب بازی میدونن

یه نظرم من بدم
    من بودم با بودجه شما هر دو لنز رو دست 2 میخریدم، واگرم در آینده قصد فروش داشتین مشکلی پیش نمیومد

موفق باشید
    اول مرسی از نظرتون
    دوم
    من طی صحبت هایی که داشتم، میگن برای لنز، گزینه دست 2 اصلا گزینه خوبی نیست.
    با عکاسهایی که صحبت داشتم، میگفتن اگه اصطلاحا لنزش نیم پرده شده باشه بعدا با مشکل بر میخوری. با اینکه الان شاید هیچی نشون نده (در اثر برخورد ضربه منظورشون بود)
    (اما بازم اگه شما لنز دست دوم رو توصیه میکنید،
    به نظر شما هم 18-55 هم 50 م م رو بگیرم؟)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

اول مرسی از نظرتون
    دوم
    من طی صحبت هایی که داشتم، میگن برای لنز، گزینه دست 2 اصلا گزینه خوبی نیست.
    با عکاسهایی که صحبت داشتم، میگفتن اگه اصطلاحا لنزش نیم پرده شده باشه بعدا با مشکل بر میخوری. با اینکه الان شاید هیچی نشون نده (در اثر برخورد ضربه منظورشون بود)
    (اما بازم اگه شما لنز دست دوم رو توصیه میکنید،
    به نظر شما هم 18-55 هم 50 م م رو بگیرم؟)
    بستگی داره از کی و از کجا میخرید
    من بارها از بچه های انجمن خرید دست دوم داشتم و به موردی بر نخوردم، چون اعضاء هنگام فروش وضعیت محصول رو اعلام میکنن
    نظر شخصیم اینه که دوتا رو بگیری، تا نظر دیگر دوستان چی باشه

البته برای خرید دست دوم باید صبر داشته باشین
    milad2song تشکر می‌کند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

از دوستانی که جواب دادن ممنونم
    اما من یه بار دیگه شرایطم رو میگم تا شاید بهتر متوجه بشین.

ببینین من وقتی خواستم دوربین رو بخرم میدونستم که (البته با توجه به تحقیقاتی که کرده بودم) که لنز 18-55 جواب کار من رو نمیده. (خلق افکت بوکه و مات کردن زمینه و یا به اصطلاح گرفتن عمق عکس) برای همین یه ماه پیش قیمت این دوربین با این لنز 1 و 350 بود و قیمت بدون لنزش 1 و 140.
    من فکرامو کردم و به خودم گفتم من که میدونم این لنز جواب کار منو نمیده، پس بهتر اینه که بدون لنزش رو بخرم (پول اضافی به لنز ندم) و این مقدار پولی که به نفعم میشه رو یه مقدار دیگه بذارم روش و لنزی رو بگیرم که مناسب این علایقم باشه (همین بوکه و گرفتن عمق میدان عکس)
    خب من خودمم میدونم که لنزهایی که دیافراگم بازتری رو بدن بیشتر میتونن عمق میدان عکس رو بگیرن و به اون چیزی که مورد علاقه من هست نزدیک تر باشن. اما خب چه کنیم که بودجه جواب نمیده.
    من طی صحبت هایی که با چند تا از عکاسهای حرفه ای (مشهد) داشتم، اونها تقریبا به اتفاق روی 50 م م نظر داشتن. چون عکسی رو به من نشون که تقریبا همون چیزی بود که من میخواستم (افکت بوکه رو داشت) به من گفتن که این عکس با f 5.6 گرفته شده. حالا فکرش رو بکن که لنز 50 م م با f 1.8 چه عکسی بهت میده.
    و همچنین من لنز 55-250 رو بهشون معرفی کردم اما گفتن که لنز 50 م م شارپ بهتری رو میده.
    من الان واقعا بین این دو لنز موندم. واقعا نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم. چون اگه یکی روانتخاب کنم دیگه تا مدتها نمیتونم لنز دیگه ای بخرم.
    دوستان لطفا یه کم جامع ویژگی های این دو لنز رو برای من توضیح بدن. خودم خیلی تحقیق کردم اما واقعا نمیدونم که کدومو انتخاب کنم (دو دلم)
    من چند تا عکس گذاشتم. اگه اینارو ببینین حتما متوجه میشین که چه چیزی مد نظر من هستش. اگرم توضیح بیشتری نیاز داشتین بگین تا توضیح بدم.

ممنون از همه دوستانی که وقت میذارن و میخونن. (چه جواب بدن چه ندن)

دوست عزیز کسی منکر کیفیت لنز فیکس 50 نیست

ولی منطقی نیست شما فقط یک لنز 50 میلیمتر داشته باشید خیلی جاها دست و پای شما رو میبنده

لنز کیت قیمتی نداره شما همون 50 رو بگیر یه کیت هم کنارش داشته باش که یه وقت زاویه باز تر لازم داشتی حدافل یه چیزی تو کیفت باشه که بتونی باهاش عکس بندازی !

در نهایت خود شما هستید که باید انتخاب کنید نسیت به نیازهایی که دارید

دوستان اینجا فقط تجاربشون رو در اختیارتون قرار میدن.
    milad2song تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    736

دوستان لطفا راهنمایی کنین که اگه این دوتا لنز رو (50 م م و 18-55 ) رو بخوام دست دو با هم بگیرم/ از کجا میتونم مطمئن بشم که سالمن.

مرسی

تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    بستگی داره از کی و از کجا میخرید
    من بارها از بچه های انجمن خرید دست دوم داشتم و به موردی بر نخوردم، چون اعضاء هنگام فروش وضعیت محصول رو اعلام میکنن
    نظر شخصیم اینه که دوتا رو بگیری، تا نظر دیگر دوستان چی باشه

البته برای خرید دست دوم باید صبر داشته باشین
    اما دوست عزیز میدونین که با این وضعیت دلار آدم نمیتونه صبر کنه.
    دوربینی که من گرفتم 1 و 140 توی یه ماه بعد شد 1و 350.
    اگه صبر میکردم که .......

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

پس
    یه 55-18 نو بخر
    بقیه پولت رو بزار کنار تا یه 50 دست 2 گیرت بیاد
    yaghoobi، M.Barani و milad2song تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا abbasnasri آواتار ها
    تشکر کرده
    134

دوست عزیز ما هم توی همین کشور زندگی می کنیم و با این مشکل آشناییم اما اگه شما فقط از ترس گرون شدن دلار میخوای زودتر خرید کنی، دلار بخر نگه دار تا موقعی که بتونی با چشم باز خرید کنی.

نمی خوام بگم که من خیلی واردم که نیستم اما شما امروز تازه توی همین بحث فرق لنز زوم و فیکس رو متوجه شدی. (که تازه فرق عملکردشون رو هنوز کاملا احساس نکردی چون هنوز باهیچکدوم کار نکردی). من به عنوان کسی که همین راه شما رو 2-3 سال پیش طی کرده و اشباهات زیادی هم مرتکب شده فقط می تونم توصیه کنم که به جای پرسیدن های سردستی از این و اون (که ممکنه خیلی هم وارد باشن) بشین چندتا کتاب معتبر، قوی و ساده در مورد اصول عکاسی، اصول عملکرد لنزها، قوانین ساده فیزیک نور و مسائل فنی ابتدایی عکاسی بخون تا متوجه بشی دقیقا می خوای چیکار کنی.

شما می فرمایید: من می دونم می خوام چیکار کنم، می خوام از آدما و چیزای دیگه عکس بگیرم. این حرفی بود که خود من همین دوسال پیش می زدم!! و این یعنی از همین جمله میفهمم شما نمی دونی میخوای چیکار کنی! این که از افکت بوکه فلان لنز خوشت اومده با این که حالا با این افکت می خوای چه حرفی بزنی؟ چی رو میخوای نشون بدی؟ خیلی توفیر داره.

حرف آخرم اینکه: از یه آماتور به یه آماتور: یادت باشه تب تند زود عرق می کنه اگه با این دیدگاهی که الان دارید برید جلو علاقه آتشین امروزتون (که قابل ستایشه) تبدیل به دل زدگی (و حتی وسواس ادوات) میشه. و خیلی بیشتر از اختلاف بین خریدن یه لنز نو و فروختن دست دوم استفاده نشدش (برای خیلی از دوستای بنده اتفاق افتاده) ضرر می کنین.
    D.Daneshmand، alirezasabaghi، fariborz.nz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 + nikkor AF 50mm f/1.8D + Sigma 24-135mm f/2.8-4.5]
    http://perfume.roozemehmooni.ir

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasnasri نمایش پست ها
    حرف آخرم اینکه: از یه آماتور به یه آماتور: یادت باشه تب تند زود عرق می کنه اگه با این دیدگاهی که الان دارید برید جلو علاقه آتشین امروزتون تبدیل به دل زدگی میشه
    درود
    هر چقدر این جمله مورد ستایش قرار بگیره باز هم کافی نیست!
    کاملا درسته!
    milad2song تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

دوستان من الان روی بادی 7دی یک 28-135 دارم که بدنبال ارتقا اون یه لنزی شاپتر هستم (ترجیحا با دیاف بازتر)و صد البته کاربرد هم طبق معمول عمومیست؛ حال سوال اینه که چه پیشهنادی دارید (بودجه هم تا حالا حدود 1 هست,البته اگر موردی پیشنها بشه که تفاوت چشمگیری توی اون موارد داشته باشه میتونم بودجه رو تا 50% افزایش بدم)
    با تشکر از اظهار نظراتتون.

صفحه 75 از 164 نخستنخست ... 25 65 71 72 73 74 75 76 77 78 79 85 125 ... آخرینآخرین