صفحه 225 از 1201 نخستنخست ... 125 175 215 221 222 223 224 225 226 227 228 229 235 275 325 725 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,241 تا 2,250 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    153

نقل قول نوشته اصلی توسط omid357 نمایش پست ها
    راستش من در مورد این دو دوربین خیلی‌ بررسی‌ کردم و بنظرم زوم دیجیتال هم برای فیلم برداری و هم برای عکاسی از منظره و حتی ماکرو هم قابل استفاده است
    حالا بقیه‌ش به کنار، شما که بررسی کردید این زوم دیجیتال تو عکاسی منظره به چه کاری میاد؟
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا romeo_1593 آواتار ها
    تشکر کرده
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    عموما اینگونه خنده ها نه با آن دلیلی که شما ذکر کردید، بلکه از سر ناآگاهیست.
    دوست عزیز و استاد بزرگوار
    هیچ وقت یادم نمی یاد ادعایی مبنی بر آگاهی داشته باشم که همچیم به ریش قبای شما برخورد !!! من کاملا مبتدی هستم اتفاقا !!!

بزرگان و اساتید عزیز بعد از پرس و جو به این مدلها رسیدم . به نظرتون کدوم رو بگیرم :
    SONY A55
    SONY A580
    NIKON D5100
    دلیل انتخاب اینها هم فقط داشتن IN CAMERA AUTO HDR هستش که میخوام حتما داشته باشم . در کنون هم DSLR ای ندیدم که این امکان رو داشته باشه و قیمتش در همین حد باشه . در مورد 60D هم گفات با آپدیت همچین امکانی اضافه میشه ولی از هرکی پرسیدم هیچ اطلاعی در این مورد نداشت لذا همین گزینه ها موندن . حالا پیشنهاد دیگه هم با کمال میل قبول میشه هاااا !!!

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط romeo_1593 نمایش پست ها
    هیچ وقت یادم نمی یاد ادعایی مبنی بر آگاهی داشته باشم که همچیم به ریش قبای شما برخورد !!! من کاملا مبتدی هستم اتفاقا !!!

بزرگان و اساتید عزیز بعد از پرس و جو به این مدلها رسیدم . به نظرتون کدوم رو بگیرم :
    SONY A55
    SONY A580
    NIKON D5100
    دلیل انتخاب اینها هم فقط داشتن IN CAMERA AUTO HDR هستش که میخوام حتما داشته باشم . در کنون هم DSLR ای ندیدم که این امکان رو داشته باشه و قیمتش در همین حد باشه . در مورد 60D هم گفات با آپدیت همچین امکانی اضافه میشه ولی از هرکی پرسیدم هیچ اطلاعی در این مورد نداشت لذا همین گزینه ها موندن . حالا پیشنهاد دیگه هم با کمال میل قبول میشه هاااا !!!
    انتخاب DSLR سونی نمیتواند انتخاب معقولی باشد
    سونی در ایران برند جا افتاده ای در زمینه دوربین DSLR نیست
    فردا روز برای تهیه لوازم جانبی و لنز به مشکل میخورید
    پس فردا روز هم که خواستید ارتقاء بدید دوربینتون رو،یا باید با کلی ضرر بفروشید به مغازه دار یا کلی صبر کنید تا یکی پیدا بشه و دوربین رو بخره ؛ مثل این میمونه که در ایران برید شورلت بخرید...اما نیکون و کنون مثل پراید و پژو هستن و هروقت اراده کنید میتونید به پول نزدیکشون کنید

در مورد اتو اچ دی آر هم خیلی سخت نگیرید
    اگه قرار عکاسی کنید و اسم عکاس رو یدک بکشید نباید از استفاده از نرم افزارهای عکاسی در کارتون واهمه داشته باشد یا همیشه دنبال راحتترین راه حل باشد
    در ضمن،بعضی وقتها شرایط نوری طوریه که باید شاتهایی که برای اچ دی آر میگیرید رو تک تک تنظیم کنید و اتو براکتینگ یا اتو اچ دی آر کیفیت لازم رو در عکس نهایی به شما نمیدن

موفق باشید

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نوشته شده توسط Vahid

دوست عزیز
    شرمنده اگر کمی رک میگم

کسی که براش مهمه HDR حاصله با چند شات و چه سطوح نوردهی گرفته میشه یکم عجیبه که دنبال پروسس داخلی دوربین برای این منظور باشه.
    اول که کلی جالب بود پستتون و کلی خندیدم . دلیلش اینه که من اصلا حوصله کار با عکس تو کامپیوتر رو ندارم و در ضمن اصلا علاقه ای به HDR هایی که جدیدن اینقدر شبیه نقاشی شدن تا عکس نیستم یه چیزی در حد معقول و کفایت میخوام که ظاهرا internal HDR یه چیزی در همین حده .
    راستش 60D نمیخوام بگیرم تو کنون ترجیحم 600D و 550D بود ولی فکر کنم باید کمی تجدید نظر کنم با توجه به این مسائله . در مورد سونی هم باید بگیرم دستم ببینم میتونم باهاش ارتباط برقرار کنم یا نه که بعید میدونم !!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    عموما اینگونه خنده ها نه با آن دلیلی که شما ذکر کردید، بلکه از سر ناآگاهیست.

...
    شما تشریف آوردی توی یک انجمن، سوالی پرسیدی، یکی از کاربران قدیمی، بسیار مودبانه و صریح راهنماییتون می کنه، بعد شما می نویسی " که کلی جالب بود پستتون و کلی خندیدم

با همان پست گستاخی و بی ادبی شما بر همه مشخص شده بود، احتیاجی به جواب بی ادبانه دیگری به بنده نبود.
    اگر فکر می کنید آگاهی دارید، پس دیگر سوال برای چیست و اگر آمده اید مطلب جدیدی یاد بگیرید، تمسخر و بی احترامی چه معنی می دهد؟
    Rouzbeh Ehsani، behzad_milad، M. Beyrami و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

دلیل انتخاب اینها هم فقط داشتن IN CAMERA AUTO HDR هستش که میخوام حتما داشته باشم
    این مورد فاکتور اشتباهی برای انتخاب وخرید یک دوربین می باشد .

auto hdr کارایی خوبی نداره ، دلیلش اینکه دراین نوع عکاسی شما دیگه نمی تونید از نوع HDR نرم افزاری استفاده کنید و این مورد مثل این میمونه که شما فقط می تونید با مود P دوربین عکاسی کنید و مود M رو نداشته باشید .

گاهی مواقع لازم می شه تغییراتی مبنی بر نوع سوژه و یا نور محیط درتنظیمات براکتینگ و یا حتی درویرایش عکسهای براکتینگ اعمال کنید .
    درحالی که گزینه auto hdr تمام موارد رو به صوت اتوماتیک انجام می ده و دراخر هم نتیجه کار رو با یک ثبت تموم می کنه که این مورد دیگه نمی شه با نرم افزار تغییر خاص یا ویرایش خوبی انجام داد .

برای نتیجه بهتر باید تلاش بیشتری داشته باشید و استفاده از مود اتوماتیک گاهی خوب جواب می ده و گاهی هم بد زیاد نمی شه به این مورد اطمینان کرد که درکجا چه نتیجه ای داره !

در کل کلمه عکاسی hdr شانسی برای این مورد مناسبتره !
    ویرایش توسط behzad_milad : Wednesday 13 July 2011 در ساعت 15:05
    شاهین اکبری، Saeed Barikani و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

كاربر جديد alireza6521 آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام دوستان
    من مدتهاست می خوام یک دوربین با کیقیت عکس عالی بگیرم واسه پیشرفت در عکاسی و آتلیه خونگی خودم ( تفریحی ) بعد از کلی بررسی با توجه به بودجه 800 تومنی به D3100 نیکون رسیدم حالا می خوام نظرتونو دربارش بدونم و آیا لازم است برا این کار یک DSLR بگیرم یا دوربین جدید سونی یعنی HX100V?

كاربر جديد omid357 آواتار ها
    تشکر کرده
    41

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed b نمایش پست ها
    سلام

60D یک رده از 600D در دوربین های کنون بالاتر است و مسلما امکانات و کیفیت بهتری رو در اختیار عکاس قرار میدهد

در مورد قیمت هم ،D7000 و 60D تقریبا در یک رنج قیمت هستند ، احتمالا شما قیمت D7000 رو با لنز کیت دیده اید و 60D رو بدون لنز کیت

بادی هردوی آنها قیمتی حدود 1300 تا 1450 دارد و با لنز کیتشون حدودا 1800 در میآیند

ولی خواب به دلایلی که خیلی در همین تاپیک و تاپیک ها دیگر سر آن بحث شده ،D7000 میتونه انتخاب خیلی بهتری باشد

موفق باشید
    سلام

بله شما درست میگوئید من D7000 رو با یک لنز تله دیده بودم و دوربین بسیار بهتری هست اما فیلم بردری 60D بهتر هست و چون فیلم برداری برای من مهمه بنظرم 60D میتونه دوربین بهتری برای من باشه. متشکرم برای تمامی کمکی‌ که دوستان کردند.

نقل قول نوشته اصلی توسط asgaripour نمایش پست ها
    حالا بقیه‌ش به کنار، شما که بررسی کردید این زوم دیجیتال تو عکاسی منظره به چه کاری میاد؟

توی بعضی‌ مواقع که لنز شما نمیتونه با اندازهٔ کافی‌ زوم کنه میتونین از زوم دیجیتال استفاده کنید که دوربین T3i (600D) تا ۱۰ برابر زوم می‌کند که بیشتر می‌شه از ۶-۵ برابر استفاده کرد چون وقتی‌ از زوم دیجیتال استفاده می‌کنید کیفیت عکس کمتر می‌شه اما بدلیله اینکه این دوربین مگپیکسل زیادی دارد و میتونه با کیفیت زیادی عکس برداری کنه پایین آمدن کیفیت زیاد دیده نمی‌شه.
    Saeed Barikani تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

سلام یک سوال داشتم.
    من عاشق عکاسی پرتره هستم !!! نمیدونم D7000 بخرم یا 7D ؟؟؟
    لطفا راهنمایی کنید.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط arman alwani نمایش پست ها
    سلام یک سوال داشتم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    اگر اینقدر اولویت بر پرتره است، بودجه را بر انتخاب لنز بگذارید.
    arman alwani تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

سلام یک سوال داشتم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    برای کار پرتره بدنه پیشنهادی من : سونی A 850 به شرطی که هزینه ای برای لنز مناسب بماند.

این ارزانترین فول فریمی که میشناسم. با گارانتی متفرقه شاید حدود 2 تومن گیرتون بیاد.
    arman alwani تشکر می‌کند.
    FD master