صفحه 510 از 735 نخستنخست ... 10 410 460 500 506 507 508 509 510 511 512 513 514 520 560 610 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,091 تا 5,100 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad-ht نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح میکنم یا نه.
    من فردا میخوام یه دوربین dslr دست دوم بگیرم.با توجه به اینکه قبلا هم dslr نداشتم میخوام بدونم به چه نکاتی دقت کنم و چه چیزهایی رو چک کنم؟
    جایی هست دوربین رو ببریم خودشون کامل چک کنن؟
    ممنون
    سلام

اگر تجربه کار با دوربین های SLR رو ندارید از یک نفر که در این زمینه تجربه داره کمک بگیرید و همراه خودتون ببرید.

----------------------

با آقای بیداری خط رو خط شد.
    Javad-ht تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    مورد که برای چک کردن خیلی زیاده اما بهترین راه ،خرید از جایی مطمئن و همراه بردن یکی از دوستان عکاس و آشنا به دوربین های DSLR هست

به هر حال دوربین کارتن داشته باشد و شماره سریال دوربین و روی کارتن رو چک کنید ،عملکرد دکمه ها رو چک کنید، سنسور هات پیکسل نداشته باشه،مانیتور LED سوخته نداشته باشه،فلاش سالم باشه، باتری عملکرد طبیعی داشته باشه،شارژر سالم باشه،دوربین خط و خش عمیق نداشته باشه، موتور فوکوس تست شود ودهها چیز دیگه که همونطور که گفتم بردن یه دوست عکاس برای تست بهترین کار هست......
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    سلام

اگر تجربه کار با دوربین های SLR رو ندارید از یک نفر که در این زمینه تجربه داره کمک بگیرید و همراه خودتون ببرید.

----------------------

با آقای بیداری خط رو خط شد.

ممنونم
    ولی مشکل اینجاست که دوستان و آشنایان هم کسی نیست که تجربه داشته باشه.یا اگرم باشه من خبر ندارم!

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

ممنونم
    ولی مشکل اینجاست که دوستان و آشنایان هم کسی نیست که تجربه داشته باشه.یا اگرم باشه من خبر ندارم!
    پس توصیه من اینه که از جایی مطمئن بخرید و از طرف تضمین هم بگیرید و در نهایت تاپیک زیر رو از صفحه اول تا آخر بخونید و نکته برداری کنید......

به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟
    Javad-ht تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

سلام
    در حالت عکاسی اتومات انتخاب نقاط فوکوس توسط دوربین همواره اشتباه و یا برخلاف خواسته عکاس می باشد.
    سئوال:
    1- آیا راهی وجود دارد این نقاط فوکوس توسط خودمان در این حالت انتخاب شود؟ منظورم حالت اتوماته
    2- در عکاسی پرتره با لنز 50 میلیمتر (یا هر لنز دیگری) وقتی بر روی یکی از چشمها نقطه فوکوس را تنظیم می کنم چشم دیگر بطور واضحی خارج از فوکوس و ماته. چرا؟ کجا رو اشتباه می کنم؟
    3- آیا راهی هست برای در فوکوس قرار دادن کل محیط و سوژه همه نقاط فوکوس منظره یاب را فعال کنیم؟ منظورم همه 9 نقطه دوربین کنن. (بهتره سئوالمو اینطور عرض کنم: چطور کل نیم تنه یک انسان را در پرتره در فوکوس قرار بدیم. یا کل یک صحنه منظره با عمق میدان زیاد را از نزدیک ترین نقطه نزدیک به دوربین تا دورترین نقطه در فوکوس باشه.)
    البته یه چیزایی در مورد هایپرفوکال (اگه اشتباه نکنم) شنیدم و حتی نرم افزار اندرویدش رو گوشیم نصب کردم ولی نحوه محاسبه آن را نمی دونم.
    4 - مثلا" لنز 50mm f1/8. فاصله هایپر فوکال را چطوری محاسبه کنم و چه پارامترهایی را باید وارد نرم افزار کنم. دوربینم 700 دی کنن است.
    ممنونم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح میکنم یا نه.
    من فردا میخوام یه دوربین dslr دست دوم بگیرم.با توجه به اینکه قبلا هم dslr نداشتم میخوام بدونم به چه نکاتی دقت کنم و چه چیزهایی رو چک کنم؟
    جایی هست دوربین رو ببریم خودشون کامل چک کنن؟
    ممنون
    دوربین را به تعمیرگاه مرکزی دوربین (خ جهموری- ساختمان آلمینیوم- طبقه 11) ببرید. نزد خود آقای قاسمی بروید و بگوئید عضو سایت عکاسی هستید. دوربین را برایتان کنترل و بررسی می کنند.
    saeed2vfx، Javad-ht و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    سلام
    در حالت عکاسی اتومات انتخاب نقاط فوکوس توسط دوربین همواره اشتباه و یا برخلاف خواسته عکاس می باشد.
    سئوال:
    1- آیا راهی وجود دارد این نقاط فوکوس توسط خودمان در این حالت انتخاب شود؟ منظورم حالت اتوماته
    2- در عکاسی پرتره با لنز 50 میلیمتر (یا هر لنز دیگری) وقتی بر روی یکی از چشمها نقطه فوکوس را تنظیم می کنم چشم دیگر بطور واضحی خارج از فوکوس و ماته. چرا؟ کجا رو اشتباه می کنم؟
    3- آیا راهی هست برای در فوکوس قرار دادن کل محیط و سوژه همه نقاط فوکوس منظره یاب را فعال کنیم؟ منظورم همه 9 نقطه دوربین کنن. (بهتره سئوالمو اینطور عرض کنم: چطور کل نیم تنه یک انسان را در پرتره در فوکوس قرار بدیم. یا کل یک صحنه منظره با عمق میدان زیاد را از نزدیک ترین نقطه نزدیک به دوربین تا دورترین نقطه در فوکوس باشه.)
    البته یه چیزایی در مورد هایپرفوکال (اگه اشتباه نکنم) شنیدم و حتی نرم افزار اندرویدش رو گوشیم نصب کردم ولی نحوه محاسبه آن را نمی دونم.
    4 - مثلا" لنز 50mm f1/8. فاصله هایپر فوکال را چطوری محاسبه کنم و چه پارامترهایی را باید وارد نرم افزار کنم. دوربینم 700 دی کنن است.
    ممنونم
    سلام
    1- در دوربين هاي كانن در ميان مدهاي اتوماتيك در مد P امكان انتخاب دستي نقطه فوكوس وجود دارد.
    2- اگر عمق ميدان كم باشد (به دليل استفاده از اپرچر بسيار باز يا فاصله كم از سوژه) با فوكوس روي يك چشم، چشم ديگر ممكن است از فوكوس خارج شود. اگر مي خواهيد بخش بيشتري از سوژه در فوكوس باشد بايد عمق ميدان را بيشتر كنيد: يا از اپرچر بسته تر استفاده كنيد (مثلاًً از f 5.6 به جاي f1/8 استفاده كنيد) يا فاصله دوربين از سوژه را افزايش دهيد.
    3- عمق ميدان هيچ ارتباطي با تعداد نقاط فوكوس ندارد. دوربين در هر لحظه فقط مي تواند روي يك فاصله معين فوكوس كنيد و عمق ميدان را فاصله دوربين از سوژه و مقدار باز بودن اپرچر (ديافراگم) مشخص مي كند. اگر مي خواهيد بيشترين عمق ميدان را داشته باشيد از فاصله هايپر فوكال استفاده كنيد: در نرم افزار مربوطه نوع دوربين (كه مشخص كننده اندازه سنسور است) و عدد اپرچر را كه وارد كنيد فاصله هايپرفوكال را براي شما محاسبه مي كند. كافي است روي جسمي كه در فاصله محاسبه شده قرار دارد فوكوس كنيد بعد لنز را از حالت اتوفوكوس به فوكوس دستي تغيير دهيد تا فاصله فوكوس ديگر تغييري نكند و بعد عكس بگيريد.
    Pooyan، MohammadH، viva_utopia و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Silence آواتار ها
    تشکر کرده
    1196

برای شروع عکاسی پرتره از کجا شروع کنم؟...

کتابی در این مورد هست که برای شروع بتونه اطلاعات پایه و اصول کلی رو عنوان کنه؟...
    کلاً کتاب ها و مقالات و فیلم هایی که در این زمینه مناسبه رو ممنون می شم معرفی کنید...
    نيست نقطه اي براي آغاز...
    ...

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوستان نقاط فوکوس cross به چه معناست؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پست 2502 همین تاپیک:

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    قديما در دوران فيلمي صفحه فوكوس دوربين هاي SLR معمولا يك دايره ي منشوري بود و يك فوكوس كننده ي دو نيم كننده هم در وسط آن قرار داشت. اوايل و در دوربين هاي ابتدايي تر اين دو نيم كننده افقي بود كه براي فوكوس كردن روي سوژه هاي عمودي ايده آل بود ولي موقع فوكوس روي سوژه هاي افقي شما مشكل داشتيد زيرا مثلا با دو نيم كننده ي افقي ديگر خط افقي دو نيم نمي شد. بعد ها و در دوربين هاي پيشرفته تر آمدند و اين دو نيم كننده را به صورت مورب (45 درجه) گذاشتند كه به راحتي مي شد هم خطوط افقي و هم عمودي را با آن فوكوس كرد.

فرق نقاط فوكوس معمولي و كراس هم دقيقا همين است. در نقاط معمولي از سنسورهاي فوكوس عمودي استفاده مي شود (تفاوت كنتراست را در طول يك محور عمودي تشخيص مي دهد) كه براي فوكوس كردن خطوط افقي ايده آل است ولي در نقاط كراس؛ دو سنسور فوكوس عمود بر هم استفاده مي شود كه تفاوت كنتراست را در هر دو محور تشخيص مي دهد.

در شكل اول تمام نقاط معمولي است. در شكل دوم نقاط مياني كراس است و در شكل آخر فقط نقطه وسطي كراس است.

فایل پیوست 21575
    فایل پیوست 21577
    فایل پیوست 21578

پي نوشت: دوستي در PM چند مثال خواسته بودند. مثلا در Nikon D90 فقط نقطه فوكوس وسطي كراس است؛ در D7000 تعداد 9 نقطه كراس وجود دارد و در Canon 7D تعداد 19 تا كراس وجود دارد و در D300s هم 15 تا و در 40D همه ي 9 نقطه كراس اند.
    saeed2vfx، kiavash، کوروش و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

قديما در دوران فيلمي صفحه فوكوس دوربين هاي SLR معمولا يك دايره ي منشوري بود و يك فوكوس كننده ي دو نيم كننده هم در وسط آن قرار داشت. اوايل و در دوربين هاي ابتدايي تر اين دو نيم كننده افقي بود كه براي فوكوس كردن روي سوژه هاي عمودي ايده آل بود ولي موقع فوكوس روي سوژه هاي افقي شما مشكل داشتيد زيرا مثلا با دو نيم كننده ي افقي ديگر خط افقي دو نيم نمي شد. بعد ها و در دوربين هاي پيشرفته تر آمدند و اين دو نيم كننده را به صورت مورب (45 درجه) گذاشتند كه به راحتي مي شد هم خطوط افقي و هم عمودي را با آن فوكوس كرد.

فرق نقاط فوكوس معمولي و كراس هم دقيقا همين است. در نقاط معمولي از سنسورهاي فوكوس عمودي استفاده مي شود (تفاوت كنتراست را در طول يك محور عمودي تشخيص مي دهد) كه براي فوكوس كردن خطوط افقي ايده آل است ولي در نقاط كراس؛ دو سنسور فوكوس عمود بر هم استفاده مي شود كه تفاوت كنتراست را در هر دو محور تشخيص مي دهد.

در شكل اول تمام نقاط معمولي است. در شكل دوم نقاط مياني كراس است و در شكل آخر فقط نقطه وسطي كراس است.

فایل پیوست 21575
    فایل پیوست 21577
    فایل پیوست 21578

پي نوشت: دوستي در PM چند مثال خواسته بودند. مثلا در Nikon D90 فقط نقطه فوكوس وسطي كراس است؛ در D7000 تعداد 9 نقطه كراس وجود دارد و در Canon 7D تعداد 19 تا كراس وجود دارد و در D300s هم 15 تا و در 40D همه ي 9 نقطه كراس اند.
    این طور که من فهمیدم نقاط فوکوس عادی در دوربین های جدید عمودی هستند.
    پس موقعی که دوربین رو به حالت پرتره میگیریم باید مشکل فوکوس داشته باشیم نه در حالتی که دوربین landscape عه