صفحه 103 از 164 نخستنخست ... 3 53 93 99 100 101 102 103 104 105 106 107 113 153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام

برای دوربین کراپ دار نیکون چه لنز پرایمی برای پرتره مناسبه؟
    سلام
    برای کراپدار استاندارد عمومی 85 است ولی اگر بخواهید ارزانتر باشد از 50 هم می توان استفاده کرد ولی بیشتر اوقات برای رعایت فاصله (و پرسپکتیو) مجبور می شوید پرتره نیم تنه بگیرید تا چهره نزدیک تر.
    obsidiyan و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    آذري

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام

دوست عزیز متاسفانه نیکون برای کراپدارهاش غیر از لنز 35 مم که لنز ثابت هست و نمیشه گفت لنز پرتره هست، لنز دیگه ای نداره.

من برای شما لنز بسیار خوب 50مم f/1.8 G رو پیشنهاد میدم که روی کراپدار فوکال معادل 75 را خواهید داشت و برای پرتره مناسب تر هست. قیمت هم حدود 900 تومن.
    samad_nooran و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

سلام

سلام دوست عزیز.اگه کراپدار شما موتور فوکوس داخلی داره میتونید Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.8D یا Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.4D رو هم بعنوان گزینه در نظر داشته باشید.این لنز روی کراپدار فاصله کانونی 75 میلیمتر داره.پرتره های خوبی با عمق میدان و بوکه عالی میگیره.فقط واسه تنظیم کادر و فواصل میدونید که خودتون باید بجای لنز جا به جا بشید.اگر هم بادی شما موتور داخلی نداره Nikon AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G هم هست ولی چه اصراریه که حتما پرایم باشه؟
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.اگه کراپدار شما موتور فوکوس داخلی داره میتونید Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.8D یا Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.4D رو هم بعنوان گزینه در نظر داشته باشید.این لنز روی کراپدار فاصله کانونی 75 میلیمتر داره.پرتره های خوبی با عمق میدان و بوکه عالی میگیره.فقط واسه تنظیم کادر و فواصل میدونید که خودتون باید بجای لنز جا به جا بشید.اگر هم بادی شما موتور داخلی نداره Nikon AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G هم هست ولی چه اصراریه که حتما پرایم باشه؟
    منظورم از کراپ دار نیکون 5200 بود که موتور فوکوس داخلی نداره، البته مشکلی با فوکوس دستی ندارم...
    اصرارم بخاطر پرایم اینه که متوجه شدم پرایم ها عموما شارپنس و کیفیت بهتری ارائه میدن و ظاهرا هم بخار همینه که گرون تر هستند مثلا شما قیمت 70-300 رو با 300 میلی متر پرایم مقایسه کن، البته می دونم توی بحث تله فوتو اگه زوم باشه بیشتر بکار میاد چون پیدا کردن سوژه توی 300 ثابت سختر هست تا 70-300.
    بقول کن راکول میگه من ترجیح میدم از لنز 50 میلی متری استفاده کنم تا 18-55 و بجای زوم کردن پوزیشن خودم رو تغییر میدم...
    fosoos تشکر می‌کند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    چه اصراریه که حتما پرایم باشه؟
    اتفاقا يكي از سوالات منم همينه...
    لنزي مثل كانن 15-85 هم واسه پرتره مناسبه؟ با 15-85 هم ميشه بوكه هاي زيبا خلق كرد؟

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

منظورم از کراپ دار نیکون 5200 بود که موتور فوکوس داخلی نداره، البته مشکلی با فوکوس دستی ندارم...
    اصرارم بخاطر پرایم اینه که متوجه شدم پرایم ها عموما شارپنس و کیفیت بهتری ارائه میدن و ظاهرا هم بخار همینه که گرون تر هستند مثلا شما قیمت 70-300 رو با 300 میلی متر پرایم مقایسه کن، البته می دونم توی بحث تله فوتو اگه زوم باشه بیشتر بکار میاد چون پیدا کردن سوژه توی 300 ثابت سختر هست تا 70-300.
    بقول کن راکول میگه من ترجیح میدم از لنز 50 میلی متری استفاده کنم تا 18-55 و بجای زوم کردن پوزیشن خودم رو تغییر میدم...
    سلام
    300 میلیمتر یک لنز تخصصی است با اپتیک عالی و دیافراگم 4. کسی که این لنز را می خرد می داند دقیقا به دنبال چیست. عکاسی حیات وحش یا عکاسی ورزشی. اما 70-300 یک لنز زوم است که برای کاربردهای عمومی تر از آن استفاده می شود.
    در بین لنزهای زوم هم لنزهای عالی با کاربردهای تخصصی وجود دارد. مثلا 200-400 نیکون و کنون. 120-300, 200-500 و 300-800 سیگما
    کوروش، darkness_land، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    اتفاقا يكي از سوالات منم همينه...
    لنزي مثل كانن 15-85 هم واسه پرتره مناسبه؟ با 15-85 هم ميشه بوكه هاي زيبا خلق كرد؟
    با سلام به شما
    بزرگان این فروم میفرمایند با 18-55 هم پرتره کار کردن!!! حال چه برسد به 15-85
    لنزهای ثابت کیفیت اپتیکی بمراتب بالاتری دارند، ضمن اینکه روزنه های بازی هم در اختیارتان قرار میدهند. اگر دقت بفرمائید دیافراگم های 1.2- 1.4- 1.8 را فقط در این لنزها میتوان دید به استثناء 70-200 ها که آنهم فوکال بالا دیافراگم بسته تر(2.8 یا 4) آنرا تا حدودی جبران میکند برای عمق میدان. در پرتره شما غالبا نیاز به عمق میدان کم دارید که در لنزهای Walk Around به این راحتی بدست نمی آید.
    hosein1973، obsidiyan، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام به شما
    بزرگان این فروم میفرمایند با 18-55 هم پرتره کار کردن!!! حال چه برسد به 15-85
    لنزهای ثابت کیفیت اپتیکی بمراتب بالاتری دارند، ضمن اینکه روزنه های بازی هم در اختیارتان قرار میدهند. اگر دقت بفرمائید دیافراگم های 1.2- 1.4- 1.8 را فقط در این لنزها میتوان دید به استثناء 70-200 ها که آنهم فوکال بالا دیافراگم بسته تر(2.8 یا 4) آنرا تا حدودی جبران میکند برای عمق میدان. در پرتره شما غالبا نیاز به عمق میدان کم دارید که در لنزهای Walk Around به این راحتی بدست نمی آید.
    ممنون از توضيحات مفيدتون. اما سوال من همچنان بي جواب باقي موند. شايد با هر لنزي بتوان پرتره كار كرد، اما نتيجه كار مهمه (با در نظر گرفتن اين كه من با بزرگان فروم خيلي فاصله دارم).من مي خوام بدونم با 15-85 هم ميشه پرتره هاي زيبا با عمق ميدان كم ثبت كرد؟

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

ممنون از توضيحات مفيدتون. اما سوال من همچنان بي جواب باقي موند. شايد با هر لنزي بتوان پرتره كار كرد، اما نتيجه كار مهمه (با در نظر گرفتن اين كه من با بزرگان فروم خيلي فاصله دارم).من مي خوام بدونم با 15-85 هم ميشه پرتره هاي زيبا با عمق ميدان كم ثبت كرد؟
    اختیار دارین، من قبلا مقالات شما رو خوندم و از آنها استفاده کردم. با این لنز قطعا در فواصل 50 به بالا میخواید کار کنید تا از دفرمه شدن صورت جلوگیری کنید(مگر پرتره نیم تنه یا قدی) و در آن صورت اگر اشتباه نکرده باشم روزنه شما بدلیل ثابت نبودن در این لنز، بر روی 5.6 قرار میگیره!!! عمق میدان جالبی نخواهد شد. برای درک بهتر پیشنهاد میدم نمونه عکس های دوستان در تاپیک پرتره را که اکثرا دارای اگزیف هستند ببینید. قطعا به درک مورد نیاز خود در این زمینه خواهید رسید. در پایان باید بگویم: خیر. ارادتمند
    Ali M.Rezaei و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

خیر! به روزنه بازتر یا فاصله بلندتر نیاز دارید. جهت پرتره محیطی بشخصه 55-250 را به این لنز ترجیح میدهم.
    obsidiyan و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.