صفحه 700 از 1201 نخستنخست ... 200 600 650 690 696 697 698 699 700 701 702 703 704 710 750 800 1200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,991 تا 7,000 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

یک تجربه من از تفاوت دوربین sx240با700dتصاویر دوربین700dرا می توان تا میزان زیادی بدون کاهش کیفیت بزرکنمایی کرد (در کامپیوتر)
    طیف رنگ کاملتری دارداما در sx240 اگر کمی بزرگنمایی کنید در کامپیوتر عکسهای ان را کاهش کیفیت قابل توجهی دارد (20درصد به بالا)در ابتدا نویز وبعد هم شطرنجی شدن
    گویی 12 مگاپیکسلش تقلبیه در مقایسه با18مگاپیکسل 700d
    msh2200، ata_m3 و Amin.S تشکر می‌کنند.
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    یک تجربه من از تفاوت دوربین sx240با700dتصاویر دوربین700dرا می توان تا میزان زیادی بدون کاهش کیفیت بزرکنمایی کرد (در کامپیوتر)
    طیف رنگ کاملتری دارداما در sx240 اگر کمی بزرگنمایی کنید در کامپیوتر عکسهای ان را کاهش کیفیت قابل توجهی دارد (20درصد به بالا)در ابتدا نویز وبعد هم شطرنجی شدن
    به این نمیگن تقلب بهش میکن سایز سنسور
    Mh.Shahnazar تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام
    موضوعی را میخواستم عنوان کنم که بی ارتباط با این تاپیک و پست های اخیر نیست.
    بنظرم چه در این انجمن و چه خارج از آن که با مقوله انتخاب دوربین مناسب برای افراد مواجه میشویم، طبیعتا اولین مهم، هدف خریدار میباشد که صحبت بنده هم در همین خصوص و فارغ از بقیه مسائل است.
    همانطور که مستحضرید افراد مبتدی(که اکثر سوال کنندگان این تاپیک هستند) عکسی را میبینند، میپسندند، و نتیجه میگیرند که این عکس با دوربین حرفه ای ثبت شده است..
    خوب همه ما میدانیم که این طرز تفکر غلط است. چرا که آن ثبت زیبا، نتیجه روزها، که سال ها تلاش و پشتکار و مطالعه و تمرین و.. است؛ در حالیکه شخص مبتدی این چیز ها را نمیداند و از پشت پرده ها بیخبر است، و این وظیفه ماست که این مسائل را به آنها گوشزد کنیم.
    لذا در پاسخ به سوال کننده، پیشنهاد بهترین خروجی و مقایسه مثلا کامپکت ها با slr ها اگر هم صحیح باشد بهترین پاسخ برای سوال کننده نیست!! اکثر افراد اگر بدانند در پس تهیه slr چه راه دور و درازی نهفته، چه بسا منصرف شده و به دوربین های کامپکت یا حتی موبایل خود بسنده میکنند. بسیاری از افرادی که به این هنر (فی البداهه) علاقه نشان میدهند، حتی زحمت آرشیو عکس های موبایلشان را هم نمیکشند.. چطور میتوان از آنها توقع داشت که...

برای مثال دیشب (1393.06.11) به دیدن یکی از دوستان رفته و پس از دیدن عکس های (اسنپ شاتی) ایشان و کمی نقد و تعریف از آنها، پرسیدم مانیتور مشکل داره یا wb را تنظیم نکردی؟
    با تعجب پرسید: وایت بالانس؟ من فقط رو Auto عکس میگیرم و خودش همه کار میکنه دیگه!!!
    قابل ذکر است ایشان زمانی که EOS 400D تازه به بازار آمده بود اقدام به خرید این بدنه با لنز کیت نمود به قیمت 800 ت(با هم رفتیم برای خرید)
    خوب آیا بنظر شما اگر این شخص (و امثال ایشان که زیاد دیدم ولی اینجا مجال نمیبینم) همان زمان یک کامپکت خوب میخرید به نفع خودش نبود؟

تنیجه
    : بنظرم پیشنهاد رده slr فقط برای افرادی خوبه که تصمیم واقعی برای ادامه عکاسی داشته باشن و نه توقع هزینه 2-3 میلیونی،چکاندن شاتری، و دریافت خروجی های کذائی آنهم بدون کوچکترین دانشی...حتی با فرض آنکه خروجی در مد Auto در slr ها بهتر از حالت مشابه در Compact ها و Like ها باشد.
    تاکید میکنم غرض مقایسه دوربین ها نیست بلکه تحلیل و بررسی نیاز؛ همچنین تعریف افراد مبتدی از واژه "دوربین حرفه ای"؛ و چالش پاسخ مناسب به این افراد میباشد.

ارادتمند
    msh2200، Mehrdad-PL، Dariush Chegini و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    بنظرم چه در این انجمن و چه خارج از آن که با مقوله انتخاب دوربین مناسب برای افراد مواجه میشویم، طبیعتا اولین مهم، هدف خریدار میباشد که صحبت بنده هم در همین خصوص و فارغ از بقیه مسائل است.
    همانطور که مستحضرید افراد مبتدی(که اکثر سوال کنندگان این تاپیک هستند) عکسی را میبینند، میپسندند، و نتیجه میگیرند که این عکس با دوربین حرفه ای ثبت شده است..
    خوب همه ما میدانیم که این طرز تفکر غلط است. چرا که آن ثبت زیبا، نتیجه روزها، که سال ها تلاش و پشتکار و مطالعه و تمرین و.. است؛ در حالیکه شخص مبتدی این چیز ها را نمیداند و از پشت پرده ها بیخبر است، و این وظیفه ماست که این مسائل را به آنها گوشزد کنیم.
    لذا در پاسخ به سوال کننده، پیشنهاد بهترین خروجی و مقایسه مثلا کامپکت ها با slr ها اگر هم صحیح باشد بهترین پاسخ برای سوال کننده نیست!! اکثر افراد اگر بدانند در پس تهیه slr چه راه دور و درازی نهفته، چه بسا منصرف شده و به دوربین های کامپکت یا حتی موبایل خود بسنده میکنند. بسیاری از افرادی که به این هنر (فی البداهه) علاقه نشان میدهند، حتی زحمت آرشیو عکس های موبایلشان را هم نمیکشند.. چطور میتوان از آنها توقع داشت که...

برای مثال دیشب (1393.06.11) به دیدن یکی از دوستان رفته و پس از دیدن عکس های (اسنپ شاتی) ایشان و کمی نقد و تعریف از آنها، پرسیدم مانیتور مشکل داره یا wb را تنظیم نکردی؟
    با تعجب پرسید: وایت بالانس؟ من فقط رو Auto عکس میگیرم و خودش همه کار میکنه دیگه!!!
    قابل ذکر است ایشان زمانی که EOS 400D تازه به بازار آمده بود اقدام به خرید این بدنه با لنز کیت نمود به قیمت 800 ت(با هم رفتیم برای خرید)
    خوب آیا بنظر شما اگر این شخص (و امثال ایشان که زیاد دیدم ولی اینجا مجال نمیبینم) همان زمان یک کامپکت خوب میخرید به نفع خودش نبود؟

تنیجه
    : بنظرم پیشنهاد رده slr فقط برای افرادی خوبه که تصمیم واقعی برای ادامه عکاسی داشته باشن و نه توقع هزینه 2-3 میلیونی،چکاندن شاتری، و دریافت خروجی های کذائی آنهم بدون کوچکترین دانشی...حتی با فرض آنکه خروجی در مد Auto در slr ها بهتر از حالت مشابه در Compact ها و Like ها باشد.
    تاکید میکنم غرض مقایسه دوربین ها نیست بلکه تحلیل و بررسی نیاز؛ همچنین تعریف افراد مبتدی از واژه "دوربین حرفه ای"؛ و چالش پاسخ مناسب به این افراد میباشد.

ارادتمند
    درتکمیل فرمایش شما، تا قبل از سال 90 که قیمت دلار هنوز خیلی بالا نرفته بود، بدلیل اینکه توان خرید افراد بالاتر بود معمولا اکثر افراد (حتی افراد کاملا بی اطلاع از دوربین ) به خاطر کلاس و هزار مشکل اجتماعی که متاسفانه در کشور ما رایج هست (مثل چشم و هم چشمی و... ) رفتند تا 1.5 پول دادند و بدنه های Medium size و Compact دوربین های DSLR را تهیه کردند.
    وقتی قیمتها بالا رفت، و بعنوان مثال بدنه 1.5 شد 3 تومان حجم وسیعی از این افراد بدلیل دید مادی که به قضیه داشتند بدنه ه ای دوربینشان را فروختند!(روز نبود که پشت ویترین فروشگاه ها بدنه کارکرده پیدا نشه!)
    این مسئله هم خوب بود و هم بد.
    خوب چون افراد علاقه مند توانستند با صرفت هزینه کم دوربین های خوب تهیه کنند و بد چون بیهوده افراد پول دادند و دوربین DSLR خریدند و متاسفانه به نیت سودجویی این دوربین ها را مفت به مغازه داران فروختند.
    S_Mahdi، Amin.S، peacekeeper و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    ربطي به تقلب ندارد و سنسور آن دوربين واقعاً 12 مگاپيكسل است. ولي نكته اينجاست كه كيفيت عكس ارتباط مستقيمي با مگاپيكسل آن ندارد و عوامل بسيار زياد ديگري از جمله ابعاد و نوع تكنولوژي سنسور، لنز دوربين، تنظيمات دوربين (خصوصاً ايزو) در كيفيت عكس موثر است.
    وقتي عكس با كيفيت نه چندان خوب را در سايز كوچك نگاه مي كنيم اشكالات عكس كمتر ديده مي شوند ولي وقتي سايز عكس را بزرگتر مي كنيم اشكالاتي مانند وجود نويز، عدم شارپنس، وجود CA و ...بيشتر ديده مي شوند.
    شطرنجي شدن ولي به مگاپيكسل ربط دارد. وقتي عكسي رت بت بزرگنمائي بيش از 100% نگاه كنيم، پيكسل هاي عكس به شكل مستطيل ديده مي شوند
    msh2200، Miri، viva_utopia و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

تنیجه: بنظرم پیشنهاد رده slr فقط برای افرادی خوبه که تصمیم واقعی برای ادامه عکاسی داشته باشن و نه توقع هزینه 2-3 میلیونی،چکاندن شاتری، و دریافت خروجی های کذائی آنهم بدون کوچکترین دانشی...حتی با فرض آنکه خروجی در مد Auto در slr ها بهتر از حالت مشابه در Compact ها و Like ها باشد.
    ارادتمند
    حرف شما کاملا درسته که یه عده هستند که دوربین DSLR رو فقط برای کلاس گذاشتن و پز دادن جلوی دوستان و اقوام و ... می خرند و واقعا هیچی از تنظیمات دوربین و وایت بالانس و ایزو و CA و ... نمی دونند.
    جالبه من خودم دوربین S3 IS کنن دارم ولی هیچوقت روی حالت Auto یا حتی حالت AV و TV عکس نمی گیرم.
    اینجور آدما رو نمیشه کاریشون کرد مگر اینکه بتونی نوع نگاه و تفکرش رو عوض کنی که آسون نیست...

ارادتمند
    مجتبی
    msh2200، Mehrdad-PL، S_Mahdi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    حرف شما کاملا درسته که یه عده هستند که دوربین DSLR رو فقط برای کلاس گذاشتن و پز دادن جلوی دوستان و اقوام و ... می خرند و واقعا هیچی از تنظیمات دوربین و وایت بالانس و ایزو و CA و ... نمی دونند.
    جالبه من خودم دوربین S3 IS کنن دارم ولی هیچوقت روی حالت Auto یا حتی حالت AV و TV عکس نمی گیرم.
    اینجور آدما رو نمیشه کاریشون کرد مگر اینکه بتونی نوع نگاه و تفکرش رو عوض کنی که آسون نیست...

ارادتمند
    مجتبی
    كاملا درسته متاسفانه بعضي از دوستان تو اين فروم افراد تازه كار رو (به بهانه يك دفعه حرج كن ديگه راحت باش) به خريد بادي هاي گرون قيمت تشويق مي كنن. نتيجه اينكه طرف يه بادي گرون با لنز كيت(بادي گرون لنز ارزون) مي خره كه اولا نمي تونه باهاش كار كنه ثانيا اين لنز از قابليتهاي سنسور بخوبي استفاده نمي كنه و در نهايت عكس نهايي مخصوصا در شرايط پر نور و در چاپ قطع كوچك خيلي با كامپكتها تفاوتي نمي كنه. بعدشم طرف مجبور ميشه با كلي ضرر دوربين رو بفروشه.
    msh2200، ximballchin و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

با سلام

تنیجه

ارادتمند
    راستش من خودم برای کارم نیاز به عکاسی دارم. اول تصمیم گرفتم کارم رو بدم دست عکاس ولی بعد دیدم نتیجه کار راضی کننده نبود .از طرف دیگه هم غیر از کاری که عکاس میکنه شرایطی هست که خود من هم باید دوربین داشته باشم و عکاسی کنم .
    رفتم سراغ کامپکت خوب دیدم خیلی جاها گفته dslr ارزون بهتره از کامپپکت خوبه تحقیقاتم رو شروع کردم . تصمیم گرفتم یه بدنه کراپدار قابل قبول با یه لنز مناسب و سایر تجهیزات براش بگیرم
    ولی همش این فکر می آد تو سرم که اگه همه چی رو مهیا کردم و وقت کافی برای یادگیری مهارت نزاشتم چی؟ به خودم می گم ولش کن پس برم g1x بگیرم خلاص . باز می گم اگه g1x گرفتم و راضیم نکرد چی ؟
    بالاخره تو شیش و بش موندم البته ده دوازه روز دیگه هم به خودم فرصت دادم.
    البته برای خرید در هر دوحالت تقربا به نتایج قطعی رسیدم......
    ولی این شک و دو دلی ازم دور نشده که از خودم مطمین نیستم که بعد از خرید زود سردمی شم یا نه تا تهش می رم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    راستش من خودم برای کارم نیاز به عکاسی دارم. اول تصمیم گرفتم کارم رو بدم دست عکاس ولی بعد دیدم نتیجه کار راضی کننده نبود .از طرف دیگه هم غیر از کاری که عکاس میکنه شرایطی هست که خود من هم باید دوربین داشته باشم و عکاسی کنم .
    رفتم سراغ کامپکت خوب دیدم خیلی جاها گفته dslr ارزون بهتره از کامپپکت خوبه تحقیقاتم رو شروع کردم . تصمیم گرفتم یه بدنه کراپدار قابل قبول با یه لنز مناسب و سایر تجهیزات براش بگیرم
    ولی همش این فکر می آد تو سرم که اگه همه چی رو مهیا کردم و وقت کافی برای یادگیری مهارت نزاشتم چی؟ به خودم می گم ولش کن پس برم g1x بگیرم خلاص . باز می گم اگه g1x گرفتم و راضیم نکرد چی ؟
    بالاخره تو شیش و بش موندم البته ده دوازه روز دیگه هم به خودم فرصت دادم.
    البته برای خرید در هر دوحالت تقربا به نتایج قطعی رسیدم......
    ولی این شک و دو دلی ازم دور نشده که از خودم مطمین نیستم که بعد از خرید زود سردمی شم یا نه تا تهش می رم
    شما در درجه اول باید استفاده خود را در نظر بگیرید بعد انتخاب کنید وتنها به صرف مدرن تر بودن خرید نکنید
    شاید برای شما بطور مثال دوربینg16 کانن استفاده بیشتری داشته باشدو دوربینی نظیر 600dاستفاده کمتری داشته باشد برای بسیار از اشنایان خودم یک دوربین کامپکت به دلیل اندازه وسهولت حمل ونقل بیشتر دوست دارن وکیفیت رنگ اهمیت کمتری دارد
    البته عکاسی با مود اتوماتیک در تمام دوربینها وجود دارد حتی به نظر من اتوماتیک dslr بهتر جواب می دهد نسبت به کامپکتها
    ویرایش توسط Mh.Shahnazar : Wednesday 3 September 2014 در ساعت 15:40
    کوروش، Amin.S و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    كاملا درسته متاسفانه بعضي از دوستان تو اين فروم افراد تازه كار رو (به بهانه يك دفعه حرج كن ديگه راحت باش) به خريد بادي هاي گرون قيمت تشويق مي كنن. نتيجه اينكه طرف يه بادي گرون با لنز كيت(بادي گرون لنز ارزون) مي خره كه اولا نمي تونه باهاش كار كنه ثانيا اين لنز از قابليتهاي سنسور بخوبي استفاده نمي كنه و در نهايت عكس نهايي مخصوصا در شرايط پر نور و در چاپ قطع كوچك خيلي با كامپكتها تفاوتي نمي كنه. بعدشم طرف مجبور ميشه با كلي ضرر دوربين رو بفروشه.
    لنز در عکاسی ارزشش کمتر از بادی نیست و بسیاری از اوقات بیشتر هم هست
    filtrmiltr تشکر می‌کند.