صفحه 561 از 735 نخستنخست ... 61 461 511 551 557 558 559 560 561 562 563 564 565 571 611 661 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,601 تا 5,610 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم چطور میشه با روشی مثل تصویر زیر به بوکه های نشون داده شده رسید؟ عملا امتحان نکردم، اما وقتی تجسم میکنم به نظرم میرسه با گذاشتن اون مقوا روی لنز، توی ویزور که نگاه کنیم فقط یه کادر کوچک به شکل ایجاد شده روی مقوا خواهیم داشت.

امتحان کنید مشکل خاصی نیست البته بستگی به نوع لنز هم دارد روی لنز ۵۰ قبلا این بوکه های جذاب را تست کردم نتیجه بسیار خوب بود ، فقط برای ساختن از مقوای مشکی استفاده کنید تا در عکس ته رنگ و خطای اپتیکی بوجود نباید
    البته وجود Vignette در این روش طبیعی است.
    msh2200، Dariush Chegini و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

سلام و خسته نباشید
    موقعی که از منابع نوری LED عکس میگیرم مثل بعضی بیلبردها چراغ راهنمایی و ... رنگها اصلا واقعی نیستند ! مثلا قرمز چراغ راهنمایی تقریبا صورتی ثبت میشه و به اون شدت و غلظت نیست هرچقدر که وایت بالانس رو هم تغییر دادم تاثیر زیادی نداشت و نتونستم به رنگ واقعی نزدیک بشم ! در کل غلظت رنگها خیلی کمتر از واقعیت ثبت میشه !
    برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام داد ؟
    ممنونم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    موقعی که از منابع نوری LED عکس میگیرم مثل بعضی بیلبردها چراغ راهنمایی و ... رنگها اصلا واقعی نیستند ! مثلا قرمز چراغ راهنمایی تقریبا صورتی ثبت میشه و به اون شدت و غلظت نیست هرچقدر که وایت بالانس رو هم تغییر دادم تاثیر زیادی نداشت و نتونستم به رنگ واقعی نزدیک بشم ! در کل غلظت رنگها خیلی کمتر از واقعیت ثبت میشه !
    برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام داد ؟
    ممنونم
    سلام دوست عزیز
    اگه کاننی هستید تو فانشن highlight tone priority و فعال کنبن تاثیر اندکی میزاره تو نیکونو خبر ندارم وخودم دنبالش هستم
    اگه قصد تصیح رنگ هم دارید بهتر در acr تو بخش hsl رنگها را بصورت تکی مدیریت کنین.
    02.jpg
    ویرایش توسط tahers96i : Friday 21 November 2014 در ساعت 17:14
    msh2200، ahmad_sh و doki تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    مگر وقتی روزنه را میبندید فقط یک کادر کوچک بشکل داریره میبینید؟ این هم مثل همان است.
    کمی بیشتر که به این موضوع فکر کردم متوجه شدم که در حالت عادی هم به واسطه دایره ای بودن روزنه لنز، در ویزور کادر رو دایره ای نمی بینیم (درواقع کادرمون به شکل سنسور هست و ربطی به شکل روزنه ورود نور نداره). فکر کنم اگه عملا امتحان کنم خیلی کمک کننده باشه.
    مرسی
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    کمی بیشتر که به این موضوع فکر کردم متوجه شدم که در حالت عادی هم به واسطه دایره ای بودن روزنه لنز، در ویزور کادر رو دایره ای نمی بینیم (درواقع کادرمون به شکل سنسور هست و ربطی به شکل روزنه ورود نور نداره). فکر کنم اگه عملا امتحان کنم خیلی کمک کننده باشه.
    مرسی
    البته همونطور که جناب شهبازی گفتند این موضوع تا حد زیادی به لنز بستگی داره… واقعیت اینه که در حالت عادی هم بخاطر دایره ای بودن دیافراگم تصویر بصورت دایره تشکیل میشه (و بوکه ها هم به خاطر شکل دیافراگم دایره‌ای هستند و شما قصد دارید با تغییر شکل ورودی نور، شکل بوکه ها رو عوض کنید) منتها ابعاد عدسی ها و دیافراگم و چینش اونا طوری تنظیم شده که دایره تصویر کل سطح سنسور رو بپوشونه و در نتیجه تصویر کامل رو داشته باشید… و اگه این دایره کوچیکتر بشه، لبه های عکس تاریک میشن (
    Vignette) یا اگه خیلی کوچیک بشه کلا دایره دیده میشه (مثل بستن لنز کراپ روی دوربین فول فریم در صورت فعال نشدن حالت کراپ)
    من هم البته امتحان نکردم، ولی فکر می کنم لنز های پرایم مثل ۵۰ میلیمتر که ضخامت کمتری دارند و در نتیجه دیافراگم و مقوای رویی به هم نزدیک تر هستند بهترجواب بده و صد البته که باز هم بخشی از لبه ها تاریک خواهد بود.
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Mohsen Sniper آواتار ها
    تشکر کرده
    642

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    امتحان کنید مشکل خاصی نیست البته بستگی به نوع لنز هم دارد روی لنز ۵۰ قبلا این بوکه های جذاب را تست کردم نتیجه بسیار خوب بود ، فقط برای ساختن از مقوای مشکی استفاده کنید تا در عکس ته رنگ و خطای اپتیکی بوجود نباید
    البته وجود Vignette در این روش طبیعی است.
    درود
    http://www.youtube.com/watch?v=H5jjr_vKruU
    این لینک رو توی یوتیوب دیدم که فکر میکنم برای شما راه گشا باشه
    پیروز باشید
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz200 نمایش پست ها
    با سلام و سپاس
    عذرخواهی میکنم بین بحث شما سوال میکنم
    امروز توی هوای آفتابی روی مد M تو تنظیمات نورسنج سرعت شاتر از 200 بالاتر نرفت البته iso هم روی 100 و در نتیجه عکسها اکسپوز و پرنور میشد توی مد AV هم همینطور با دیاف 5.6 عکسهای خیلی بدی شددوربینم کنون 550
    ممنون از راهنمایی شما دوستان
    آیا با فلاش عکس می گرفتید؟
    mreza1001، AmirS و sanaz200 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اگه کاننی هستید تو فانشن highlight tone priority و فعال کنبن تاثیر اندکی میزاره تو نیکونو خبر ندارم وخودم دنبالش هستم
    اگه قصد تصیح رنگ هم دارید بهتر در acr تو بخش hsl رنگها را بصورت تکی مدیریت کنین.
    02.jpg
    سپاس از راهنماییتون
    بله قسمت HSL رو امتحان کرده بودم وقتی سچوریشن رنگ قرمز رو حتی تا انتها میبردم هیچ تاثیری نداشت در واقع اون قسمت بدلیل روشنایی زیاد کاملا سفید ثبت میشه و اگر بقیه پارامترا رو برای کاهش شدت نور تغییر میدادم عکس کاملا تاریک میشد !
    با همین شرایط نوری چراغ سمت چپ رنگ خیلی بهتری داره یعنی با تغییر زاویه شاید تقریبا مشکل حل بشه اما اگر بخوایم از رو به رو عکس بگیرم چه کار باید کرد ؟
    trafic.jpg
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    tahers96i تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

البته بیشتر چراغی که گذاشتید اوراکپوز شده (به نظرم مشکل اصلی شما هم همین اور اکسپوز شدن‌ه که باعث کم شدن اشباع رنگ شده) و از عکس با این حجم کم نمیشه چیز زیادی بیرون کشید… ولی این رو من با همون HSL یه ذره قرمزتر کردم:

پ.ن: برای اینکه ببینید کدوم کانال‌ها چقدر در رنگ مورد نظر تاثیر دارن، میتونید از ابزار Target Adjustment Tool (میانبر T در ACR) استفاده کنید.
    ویرایش توسط AmirS : Saturday 22 November 2014 در ساعت 10:32
    ahmad_sh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

سلام

از نظر ابعاد حسگر ، كدام عدد قابل قبولتر است و نتيجه بهتري دارد: 1/1.7 و 1/2.3 ؟

از نظر محدوده ديافراگم ، كدام عدد قابل قبولتر است و نتيجه بهتري دارد F2.8 - F5.6 و F3.5 - F5.6 ؟

با تشكر